אאא

בשעה שכל החתנים והכלות נאלצים לקיים את חתונתם במתכונת מצומצמת ללא המשפחה המורחבת והחברים הרבים לאור הנחיות משרד הבריאות בשל נגיף הקורונה, שיטות יצירתיות לקיום חתונה לפי הכללים המותרים - צצים בכל  מקום.

ברמת בית שמש ג', התקיימה בערב שבת חתונה מצומצמת לחתן וכלה באחד מהבתים בשכונה. במהלך החתונה, יצאו החתן והכלה למרפסת כשתושבים רבים יצאו לרחוב להריע ולשמוח איתם ביום חתונתם.

מחזה יוצא דופן נראה כאשר ניידת משטרה שהגיעה למקום בכדי לבדוק שהחתונה אכן נערכת לפי ההנחיות, הציעה אחת השוטרות לתושבים במקום את הרמקול המשטרתי שמותקן בניידת לצורך איחולי מזל טוב ושירי חתונה לחתן וכלה.

ואכן, דני פלדהיים, אחד התושבים שהגיע לשמחם, תפס בידו את המיקרופון כשהוא מאחל בקול מזל טוב לזוג המאושר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בשיחה עם "כיכר השבת", תיאר פלדהיים את אשר התרחש: "חבר הפיץ בקבוצה", מספר דני, "שיש חתונה היום ברמבש ג' שנבוא כולנו לצפור עם הרכבים. אמרתי לעצמי שזו הזדמנות להיות שותף במעשה חסד כזה גדול. ואכן הגעתי למקום והחלנו לצפור. היה שמח, ובירכנו את החתן והכלה".

"לפתע הגיעה המשטרה", מתאר פלדהיים ל"כיכר השבת". "אך במקום להציק, היא באה והחלה לשתף פעולה. השוטרת יוצאת ואומרת מהניידת ואומרת לנו: בואו, תברכו את החתן והכלה עם הרמקול המשטרתי. תפסנו את ההזדמנות ועשינו מזה משהו שמח.

"הקב"ה זיכה אותנו לקיים את האימרה של חז"ל: "כל המשמח חתן וכלה כאילו בנה אחת מחורבות ירושלים". מכל הדבר הזה יוצאים גם דברים טובים, והנה - עם ישראל בתפארתו" מסיים בהתרגשות.