אאא

לאחר הנתונים שחשפו את היקף ההדבקה החמור בעיר בני ברק, יו"ר ש"ס, שר הפנים  אריה דרעי, הורה הצהריים (ראשון) לעירייה להתקדם במו"מ עם מנהלי קמפוס 'אור החיים' שיהפוך ל'מלון בידוד' לחולי העיר.

דרעי הורה כי משרד הפנים יתקצב ישירות את העירייה ויעקוף את הביורקטריה. בשעה זו מתכנסים בכירי משרד הפנים והעירייה במתחם 'אור החיים', הכולל מאות חדרי שינה, כשהמתחם הופך באופן מיידי למגורים עבור מבודדים תושבי העיר.

במשרד הפנים הדגישו כי המקום ייערך גם לקראת חג הפסח: "האירוח יכלול ארוחות מלאות כולל בחג הפסח עם הכשרויות המהדורות ביותר".

מוקדם יותר, במהלך דיון בכנסת, התייחס מנכ"ל משרד האוצר שי באבד,למתרחש ברחוב החרדי ואמר: "יש לנו לא מעט בעיות בחברה החרדית, באזורים כמו בני ברק. חלק מהדיון מדבר על איך אולי נצליח לעשות את הסגר ולבודד את אותם אזורים".

קראו עוד: רוצחים, כנסו לבתים; למה אנו מחכים? // ישי כהן

לדבריו: "אנחנו בסדר גודל של חודש מאז הקורונה התפשטה בישראל ונעשו צעדים דרסטיים שלא נעשו מאז קום המדינה. המשימה שלי כמנכ"ל האוצר היא שהמשק יתפקד. יצא בתקשורת שמשרד האוצר והבריאות נלחמים – ממש לא. המשימה של הבריאות היא לעצור את הנגיף, המטרה שלנו היא לדאוג למשק".

כזכור, ד"ר יקיר קאופמן, מנהל מחלקה במשרד הבריאות, הזהיר אמש מפני אסון נורא בציבור החרדי: "לצערנו המגפה הזו פוגעת בריכוזים החרדים בשיעור גבוה; מדובר במגפה חמורה, אל תצאו מהבית, מתחנן אליכם".

"אחיי ורעי שלום וברכה", פותח ד"ר יקיר קאופמן את דבריו: "מתוקף תפקידי וכמי שמטפל בנושא בשבועות האחרונים סביב השעון, בכל מה שקשור למצב הקשה עם מכת הקורונה, ה' ישמור.

"אני פונה ומתחנן אליכם, הציבור החרדי היקר, שומרי תורה והמצוות. לצערנו המגפה פוגעת בריכוזים החרדים בשיעור גבוה, ויש כאלה הנמצאים במצב קשה, לא עלינו".

"אנא מכם, קרא קאופמן: "עצרו את התפשטות הקורונה, שמרו על הוראות גומרי הרפואה. אל תצאו מהבית, רק לצורך חיוני באמת, לזמן קצר ביותר. לא לגעת בדברים, הווירוס יכול לשהות על משטחים, אפילו על הסידורים בבית הכנסת, עד 17 ימים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הרופא הבכיר קרא לשמור על היגיינה: "השתמשו בכפפות ובמסכות פנים ולשטוף ידיים במשך 20 שנות, בתדירות גבוהה, אפילו אם אתם חשים בטוב - ייתכן מאוד שאתם, או כל אחד, נושא את הנגיף".

 ד"ר יקיר קאופמן באולפן 'כיכר השבת'

"אני חרדי כמוכם", הדגיש הרופא: "המקפיד להתפלל בציבור כל יום. בעת הזו, אני מתפלל ביחידות. רבותי, מדובר במגפה חמורה. הגעתי להתריע, תראו מה קורה בעולם, תראו מה קורה לאחינו בארה"ב. אני קורא לכם, לציבור, להדר ב'פיקוח נפש'. פיקוח נפש דוחה כל דבר בתורה כולה".

"מתחנן ומבקש לטובתכם ולטובת כלל עם ישראל", סיים הרופא הבכיר.

אמש פורסם בחדשות 12 דבריו של רופא בבית חולים במרכז הארץ: "מה קורה בבני ברק זה כמו באיטליה. כמעט כל חרדי שמגיע לבדיקה נמצא נגוע בקורונה. יש משפחות שיש בהן 100% הדבקה".

הרופא מזהיר: "משרד הבריאות צריך לעבור דלת דלת ולהוציא את החולים מהבתים. כי אם לא, בעוד כמה שבועות נראה אותם מגיעים במסות".