אאא

אתמול (שני), אחר הצהריים, הובא למנוחות איש החסד ר׳ יוסף יצחק גרוסמן ז"ל שנפטר לאחר שנדבק בנגיף הקורונה. בן 65 היה במותו והשאיר אחריו אלמנה ודור ישרים מבורך של ילדים ונכדים.

בתיעוד שהגיע ל"כיכר השבת" נראה מעמד הקבורה שנערך בהשתתפות מצומצמת של אנשי החברא קדישא ובני משפחה ספורים כשהם מכוסים מכף רגל ועד ראש בחליפות מגן ובמסיכות מחשש להידבקותם. הלוויה הועברה בשידור חי למכרים ולבני המשפחה ע"י אפליקציית 'זום'.

ל"כיכר השבת" נודע כי הנפטר הולן במשך 4 ימים עד אשר הובא לקבורה, זאת מפאת העומס הרב בו מצויים אנשי החברה קדישא. כמו כן, המשפחה נאלצה לשאת את הארון ברכבה הפרטי מחמת שאין רכבי חברא קדישא פנויים.

הרב יוסף יצחק גרוסמן ז''ל
הרב יוסף יצחק גרוסמן ז"ל
הגדלה

הלוויה עצרה ליד ביתו של הנפטר לדקות אחדות, עברה דרך 770 בקראון הייטס - ומשם לחלקת של חסידי ליובאוויטש בבית העלמין שבקווינס, שם נטמן.

מכריו מספרים עליו, כי היה "איש החסד", ביתו היה פתוח לכל דיכפין והיו לו עשרות אורחים בסעודות שבת וחג.

אשתו, נמצאת בבידוד, ויושבת שבעה לבדה. השאיר אחריו בנים ונכדים, מהם גרים בלאס וגאס, פלורידה וטורונטו שלא יכלו להגיע, ו-2 ילדים שגרים בברוקלין.

אמו, היא ממשפחת ליפסקר  - מסלתה ושמנה של חסידות חב״ד. הוא למד בישיבת כפר חב״ד בארץ וגלה לארה"ב לצרכי פרנסה לפני כ-40 שנה והשתכן בברוקלין ניו יורק.

לשליחת עדכונים, סרטונים, תמונות ומידע על התפשטות נגיף ה'קורונה' בחו"ל - שלחו אלינו ל'דסק כיכר השבת': Desk@kikar.co.il