אאא

בארגון מנצלים גם כן את הימים האלו כדי לפנות ליהודים שהמירו את דתם לחקור את האמת ולבדוק את הדרך התועה שהלכו בה עד כה

בעוד הקורונה משבשת את סדר היום בארץ, וגורמת לרוב רובו של הציבור לשבת בבית, המלחמה עם מרשיעי הברית המיסיונרים עולה שלב. יד לאחים מנסה לנצל את הזמן הזה כדי להביא יהודים שנפלו ברשתם להבין את טעותם ולשוב ליהדותם, ואילו המיסיונרים, להבדיל, מנסים לשדל יהודים להמיר את דתם.

מיד עם פרסום ההנחיות של משרד הבריאות, החליטו בארגון לנצל את הזמן הזה כדי לפנות ליהודים הנמצאים בכתות, כדי להציע להם לנצל את הזמן העומד לרשותם ולעשות חישוב מחדש על החיים ומשמעותם, ועל הדרך בה הם הולכים.

במייל שנשלח מהארגון לכמה מאות יהודים שנמצאים בכתות נרשם המסר: "שלום אחים! העתיד לוט בערפל, הכל מסביב שברירי, אפילו לצאת מהבית אי אפשר... הדברים הפשוטים של החיים כמו לצאת לפגוש חברים או סתם לצאת לסיבוב כבר לא בהישג ידינו. זה הזמן לעצור, להניח הכל בצד ולחשוב על החיים ומהותם, להיות כנים עם עצמנו ולבדוק את הדרך שהלכנו בה עד כה. לחקור את האמת. לבדוק את השורשים שלנו ולחשוב איך נרצה לחיות אחרי שכל זה יגמר. אנשי יד לאחים זמינים לשיחה כנה בגובה העיניים בנושאי אמונה ותאולוגיה, ובכל נושא שתרצו... פשוט שלחו הודעה בוואטסאפ למס׳… דיסקרטיות מובטחת”.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ב'מחלקה להצלה ממיסיון' של יד לאחים אומרים כי כמה יהודים שקיבלו את ההודעות האלו כבר פנו לארגון בבקשה לשוחח עם נציג טלפוני וללבן נושאים תאולוגיים. "אנו בטוחים שבימים הקרובים ילך ויגבר מספר הפונים אלינו, ולאור זאת ילך ויגבר גם מספר היהודים שיבינו את טעותם ויעזבו את הכת”.

במקביל, במחלקה מדווחים על גל של עליה מדאיגה בפעילות כתות המיסיון "היהודים המשיחיים" ו"עדי השם", שפועלות בשלשה מישורים עיקריים. הראשון מתמקד בחומרים מיסיונריים המופצים בתיבות הדואר, השני בפרסומות ברשת – חלקם בדפי צפייה בשירים חסידיים, והשלישי – בשליחת הודעות sms ובטלפונים שמבקשות מנשוא הפניה לשוחח אתו על האמונה ביש"ו.

ביד לאחים התכוננו מבעוד מועד לאפשרות הזו ומוקד החירום של הארגון פועל כבימי שגרה כדי לתת מענה מיידי לכל פניה. “אנו מפצירים בציבור לפנות למוקד שמספרו 9234* בכל התקלות במפגע מיסיונרי ומבטיחים לתת מענה לכל פניה".