אאא

יו"רית דירקטוריון נמל אשדוד במסר מרגיע לקראת ערב החג: אוניות עם מיליוני ביצים מגיעות לנמל אשדוד, הבוקר התחילה האוניה הראשונה בפריקת ביצים; לא צפויים חוסרים גם בחומרי גלם אחרים".

בצל המחסור החמור בביצים, פעלו משרדי הממשלה השונים, והצליחו לייבא מיליוני ביצים מספרד שנכנסו הבוקר לנמל אשדוד.

שתי אוניות של חברת הספנות בורכרד ליינס מלונדון נרתמו להבאת המשלוח, האחת כאמור הגיעה הבוקר והשנייה צפויה להיכנס לנמל אשדוד ביום שלישי הקרוב (7/4).

על האוניות מכולות קירור אשר צוות ייעודי בנמל אשדוד הוכן לפרוק אותן באופן מיידי. גופי הממשלה המעורבים הציבו מערך משאיות ומרכזים לוגיסטיים, ענף שמטרתו להביא להאצת תהליך הגעת הביצים לרשתות השיווק עוד היום.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

האוניות הסיטו את מסלולן את האוניות לטובת המשימה, כאשר האונייה הראשונה אשר נכנסה הבוקר לנמל אשדוד, שינתה את סבב ההפלגה, פסחה על נמלים בדרך, והפליגה במהירות גבוהה מהרגיל.

אורנה הוזמן-בכור, יו"רית נמל אשדוד, הוסיפה: "נמל אשדוד ממשיך להוות עורק החמצן המרכזי לכניסת סחורות למדינת ישראל. המערך המקצועי והלוגיסטי שלנו פועל מסביב לשעון על מנת שנוכל להמשיך ולספק את כלל צרכי המשק, ואף עיבינו אותו על מנת להעניק שירות במקרים דחופים כמו היום כשאנו חווים מחסור חמור בביצים, ערב חג הפסח.

"פעלנו בשיתוף פעולה מלא עם חברת הספנות בורכרד ליינס ועם מנכ"ל החברה, גל תורן, שהינו שותף אסטרטגי של הנמל וגם הפעם הוכיח את עמידתו בזמנים. אני רוצה לציין את מסירותם הראויה להערכה של עובדי הנמל אשר מפגינים איתנות ומחויבים להמשיך ולהבטיח את פעילותו התקינה של הנמל כעורק כלכלי ואסטרטגי עבור מדינת ישראל".