אאא

אין מנוס מלקבוע שמניעים פסולים עומדים מאחורי הסגר על החרדים.

כבר בערב הפסח דרשתי לפרוץ את המצור על בני ברק בשיירות מזון. אכן פיקוד העורף וארגוני מתנדבים חרדים חילקו מזון לקשישים וחולים, באופן מעורר כבוד ועל כך יבורכו כל האנשים הטובים העוזרים לנזקקים.

אך ההסגר הסלקטיבי, חושף את האיבה לחרדים, החל מבני ברק מול שכנותיה ועד השכונות החרדיות בירושלים. כפי שפורסם יש שכונות נוספות בארץ, שנגועות בקורונה ועונות על הקריטריון של חולה אחד לאלף תושבים ובכל זאת לא הוטל עליהם סגר. כשבוחנים את מפת השכונות שהפכו לגטאות, עולה תמונה ברורה ומצמררת: הקריטריון להטלת סגר אינו קשור לרמת התחלואה בלבד.

אפשר לראות זאת בשכונת רחביה שבותרה לפי רחובות, ואילו שכונת רמות והעיר בני ברק כולה שגם בהן רמת התחלואה שונה מרחוב לרחוב, הוטלו בהסגר כולל. האם אין הנתונים הללו זועקים בעד עצמם?!

 הסגר על העיר בני ברק (צילום: מוטי גרין)

בתחילת הסגר הייתה תקווה ש"עלילת פסח תש"פ" נגד נגד היהודים החרדים "מפיצי הנגיף", לא תשפיע על מקבלי ההחלטות הסבורים עניינית שיש לבלום את הנגיף במקום שהוא מתרבה.

אין ספק שאסור לחסוך שום צעד הכרחי לבלום את המגיפה. הציבור יקבל באהבה כל גזירה משמים, שנועדה להציל נפשות מן הנגיף. כל הסגר או צעד של הגבלה לצורך מלחמה בקורונה בלבד, יתקבלו באמון הציבור אם יתייחסו לכל אדם מכל מגזר, לפי מצב התחלואה בלבד. אך בזאת תיבחן המטרה, אם תהיה שוויונית לכל אדם  בלי אפליה והבדל על רקע גיאוגרפי או סטריאוטיפי.

כל אפליה בגזירה על הציבור או בטיפול בחולה, היא פשע שנאה!.

לצערנו כעת התחוור מעל לכל ספק שדעות קדומות בתקשורת משפיעות על אסטרטגיית ניהול המשבר. כך קורה שבני ברק הסגר נמשך במלוא חומרת הדין, למרות שרמת התחלואה הולכת ופוחתת מיום ליום, ואילו ערים ערביות וחילוניות שבהן רמת התחלואה עולה בקצב מדאיג, עדיין פתוחות לכל דורש.

בנוסף לכך התפרסמו תמונות זוועה של שוטרים הסוחבים באכזריות פגוע נפש, במהלך מרדף אחרי חרדים מפירי התקנות. לא רואים התנפלות אלימה כזאת נגד חילונים המפירים את תקנות בריאות העם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

תמיד ידענו מה שאמרו חז"ל "גדולה שנאה ששונאין עמי הארץ לתלמידי חכמים יותר מעכו"ם". אך חשבנו שבעת מגיפה המתפשטת אצל כולם,  גם החיות שבתיבת נוח בימי המבול היו מאוחדות בשעת סכנה.

התקשורת מציגה ומנפחת כל התקהלות של קיצוניים חרדים אך אינה מאשימה את החילונים כמפיצי מגיפות, עקב התקהלויות  גדולות של בליינים בתל אביב ובמקומות נוספים. לצערנו מתברר, שאנשים שינקו את האנטישמיות בתקשורת, פיתחו תיעוב נגד חרדים "מפיצי הנגיפים".

אני שב ואומר זאת בכאב רב, מה שאנחנו רואים בשבועות האחרונים זאת אנטישמיות גלויה מצד חלק ממקבלי ההחלטות, שהפכו את אויב הקורונה הסמוי לאויב גלוי שנראה כחרדי.

הגיע הזמן לומר למלאך המשחית הרף! לא ניתן את יהדותנו למרמס ואת דמנו להפקר. הגיעה השעה להקים קול זעקה ולהטיח את האמת בפרצופם הזחוח של פקידים המתיימרים להטיל עלינו סגרים במסווה של טיפול במגיפה. אם נשלים עם אפליה זו, הקורונה תסתיים בע"ה, אבל הפיכת שכונות החרדים לשטח כבוש עלולה להישאר.