אאא

שעות ספורות אחרי שצה"ל חשף פרצות בגבול לבנון, הגיע עיתונאי לבנוני לגדר הגבול, צעד בתוך השטח ופרסם את התיעוד בחשבון הפייסבוק שלו.

על התיעוד, הטביע את הכיתוב הבא: "באים... אנחנו עוברים את הגבול... אני מסירים אותך מהקיום" - וכל זאת, תוך שהוא צועד כאמור בחופשיות ליד הפרצה בגדר.

רועי קייס דיווח הערב בכאן 11 כי בחיזבאללה לא מתייחסים באופן רשמי לחיתוך הגדר, אך באתר החדשות הלבנוני א-נשרה פורסם מאמר שניתח את האירוע תחת הכותרת, "חיזבאללה מחזיר את המסר לישראלים: ערוכים לפלוש".

במאמר נכתב, בין השאר, כי הארגון שיגר מסרים לישראל, כאשר עצם פרסום תיעוד רגע התקיפה השבוע בגבול סוריה-לבנון, שכוונה לאנשי הארגון, בקירוב לאירוע של חיתוך הגדר, מעבירה מסר חד.

לפי המאמר, חיזבאללה בעצם מרמז לישראל כי הם מסוגלים להגיב כאן ולהגיע ליישובים או לבסיסי הצבא בגליל בקלות ומתי שנרצה מבלי להשתמש בגולן הסורי כנתיב או מעבר.

"זהו תרגום לדברים שאומרת הנהגת חיזבאללה שהתגובה תבוא מהשטחים הלבנוניים", נטען במאמר.

כזכור, דובר צה"ל עדכן כי סריקת הכוחות בשטח העלתה פגיעה בגדר בשלוש נקודות לאורך הגבול, וכי צוות מיחידת קומץ האחראית על תקינות הגדר, תיקן את הקרעים שנמצאו.

כאמור, נשללה חדירה לשטח ישראל. נסיבות האירוע בבדיקה."הפגיעה בגדר הנה אירוע חמור ביותר. צה"ל רואה בממשלת לבנון כאחראית לנעשה משטחה", הוסיף דו"צ.