אאא

ההתנגדות החסידית לתכנית השלום של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ:  זקן רבני חב"ד בארה"ק ומזכיר בי"ד רבני חב"ד הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי, שלח מכתב בנושא לראש הממשלה בנימין נתניהו.

במכתב, שנשלח בערב שבת ונחשף היום (שני) על ידי מוקד חב"ד, מפציר הרב בנתניהו שלא לקבל את התכנית, הכוללת לצד החלת הריבונות - גם הקמת מדינה פלסטינית.

בפתח המכתב, מזכיר הרב ירוסלבסקי כי בשנת תש"נ קיבל בנושא הוראות ברורות מהרבי מליובאוויטש, "אשר בוודאי זכורים לכבודו".

 (באדיבות מוקד חב''ד)
(באדיבות מוקד חב"ד)
הגדלה

"מבקשים אנו מכבודו שח"ו וח"ו לא יעשה את הטעות לקבל את תוכנית המאה. תוכנית זו תביא רק היפך הטוב והביטחון של ארץ הקודש תובב"א".

כפי שדיווחנו אתמול ב'כיכר השבת', מדובר רק בתחילת המאבק החב"די נגד התכנית, שלטענתם מסכנת חיים בשל הקמת המדינה הפלסטינית.

 נתניהו נואם בהתוועדות בכפר חב"ד (שניאור שיף, באדיבות שיא לייב)

הרב מנחם מענדל גלוכובסקי והרב אברהם מיכאל הלפרין, מרבני בית הדין של חב"ד בארץ, ערכו בשבוע האחרון ביקור ביישוב היהודי בחברון ובמערת המכפלה, שם התפללו בנושא, והתבטאו בנושא החשיבות על שלמות הארץ.

הגה"ח רבי טוביה בלוי, מזקני רבני חב"ד בישראל כתב במכתב שפרסם כי "תכנית ה"סיפוח", על בסיס תכנית טראמפ, היא, למעשה, ויתור מוצהר על רוב חלקי יהודה ושומרון ומהווה המשך ויתורי הימין ב"קעמפ דויד".

"העמידה על שלימות הארץ ושלימות העם היא המשך ישיר ותוצאה בלתי נמנעת של עמידה על שלימות התורה. מובן ופשוט ש"ימניות" שאינה מבוססת על נאמנות מוחלטת לשלמות התורה היא זו שמביאה לויתורים, בגלל "הישגים" כלשהם, ו"רע במיעוטו", ותכנית הסיפוח היא חלק מכך".