אאא

סגן שר הבריאות, ח"כ יואב קיש, התארח באולפן 'סוגרים שבוע', ושיבח את התנהלות הציבור החרדי בחודשים האחרונים, שכן לדבריו הציבור הפנים את גודל האירוע של ה'קורונה'.

עם זאת, מציין ח"כ קיש כי מספר החולים בבני ברק מדאיג שכן יש עליה במספר שכונות בעיר. עם זאת הוא הדגיש שבשאר הערים החרדיות אין עליה חריגה. יצוין כי אמש (רביעי) פרסם משרד הבריאות כי בשלושת הימים האחרונים נחשפו בבני ברק 39 חולי קורונה חדשים.

במהלך הראיון הדגיש סגן השר קיש: "אני יכול לומר לך, הציבור החרדי מבין היום טוב מאד את המשמעות של נושא הקורונה, אבל רק בבני ברק יש לנו 46 חולים חדשים, וזה העיר השלישית ברשימה אחרי תל אביב וירושלים במספר החולים החדשים".

לדברי סגן שר הבריאות: "באזורים חרדים אחרים אנחנו דווקא רואים היקף תחלואה נמוך וזה בגלל שהציבור החרדי למד להישמר מפני הקורונה אחרי שהוא שילם מחיר כבד בגל הקודם, כמו גם בכל מדינת ישראל, ואני חושב שהיום ברור לכולם שהקורונה היא לא עוד סוג של שפעת.

"אני חושב שהציבור החרדי שבהתחלה לא החמיר מספיק בהנחיות, הבין את המצב, ולעומת זאת בציבור הכללי שבהתחלה נהג לפי ההנחיות פועל כרגע בדיוק ההפך ואסור שכך יקרה".