אאא

חמשת היישובים עם אוכלוסייה של יותר מ-10 אלפים תושבים שבהם נפתחו הכי מעט תיקים פלילים לנפש ב-2019 היו מודיעין עילית (7 תיקים לאלף תושבים), שוהם (9 תיקים), רכסים (10 תיקים), ביתר עילית (12 תיקים) ובית ג'ן (13 תיקים) – שלושה מתוכם יישובים חרדיים. מיד לאחריהן ניצבת במקום השישי העיר החרדית אלעד (14 תיקים). גם בני ברק מציגה נתונים נמוכים במיוחד של פשיעה (15 תיקים לאלף תושבים), זאת למרות שבשטחה המוניציפאלי נמצאים גם אזורים שאינם חרדים.

הנתונים פורסמו לראשונה ב-ynet, והם הנתונים הרשמיים של משטרת ישראל שהועברו כמענה לבקשת חופש המידע של התנועה לחופש המידע. 

על פי הנתונים, בעשור האחרון ישנה ירידה עקבית ומשמעותית במספר התיקים שנפתחו ושיעור הפשיעה נמצא במגמת ירידה עם ממוצע של 34 תיקים לאלף תושבים.

באופן מעניין בביתר עילית, חלה עלייה משמעותית של יותר מ-60% בכמות התיקים שנפתחו, אך עדיין העיר ניצבת בתחתית רשימת הפשע בישראל עם כמות תיקים קטנה במיוחד לאלף איש.

לצורך החישוב, השתמשו בנתוני אוכלוסיות היישובים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הנכונים לסוף 2017 עם התחשבות במקומות בהן היה שינוי משמעותי

בחמשת המקומות הראשונים בהם אחוז הפשיעה הגדול ביותר מוצאים את העיר אילת עם 92 תיקים לאלף נפש, ג'סר א-זרקא עם 80 תיקים לאלף נפש, תל אביב יפו (67) באר שבע (62), ונוף הגליל (55).