אאא

מחר תצביע מליאת הכנסת על הצעת החוק של ח"כ תמר זנדברג לתחבורה ציבורית בשבת, נושא שהיה לאחת מהבטחות הבחירות המרכזיות של כחול לבן כשעת מופעלים גם לחצים קשים על חברי הכנסת של כחול לבן לתמוך בהצעה למרות היותם חלק מהקואליציה שמתנגדת לכך ובעד שמירה על הסטטוס קוו.

בימים האחרונים נשלחו עשרות אלפי מיילים לחברי הכנסת של כחול לבן ומפלגת העבודה. במיילים ששלחו אזרחים בעידוד אלו הדוגלים בחילולי השבת לחברי הכנסת נכתב: "ביום רביעי,17.6, תעלה במליאה הצעתה של ח"כ תמר זנדברג לתחבורה ציבורית בשבת. הבטחת בקמפיין הבחירות להצביע בעד - עכשיו זה הזמן לעמוד בהבטחה, לתקן את העיוות ולהצביע בעד תחבורה ציבורית בשבת".

 "אחדות ישראל לפני הכל": סרטון התדמית של גנץ (צילום: מתוך פייסבוק)

יוזמת החוק ח"כ תמר זנדברג קראה לציבור להמשיך את הלחץ על חברי הכנסת ואמרה היום: "אני קוראת לכם לשלוח כאן מייל לנבחרים שלכם כדי לוודא שהם יעשו מה שאתם מצפים מהם. מחר נפרסם כאן את רשימת התומכים והמתנגדים, כדי שכל חבר וחברת כנסת יידעו שאנחנו מסתכלים עליהם".

בקואליציה כמובן מתנגדים להצעה, מתוך שמירה על הסטטוס קוו וההתחייבות למפלגות החרדיות שחברות אף הן בקואליציה. בכחול לבן יצטרכו לשמור על הסטטוס קוו למרות ההבטחות הקודמות והסבירות היא שהחוק ידחה.