ביצה רכה מושלמת: כך עושים את זה נכון
ביצה רכה מושלמת: כך עושים את זה נכון (צילום: חיה כהן)
אאא

1. שיטת ההרתחה:

- ממלאים סיר קטן במים עד ל-3/4 מגובהו, מכסים את הסיר ומביאים לרתיחה על אש גבוהה. ברגע שהמים רותחים, מנמיכים לאש קטנה, כך שהביעבוע במים עוד יישמר ומתבלים במעט מלח. המלח ימנע מקליפות הביצים להיסדק בזמן שהן פוגעות בדפנות הסיר תוך כדי בישול.

- בעזרת כף, מניחים בזהירות במים ביצה אחת גדולה (אפשר עד 4 ביצים גדולות בו זמנית), וממתינים 6.5 דקות בדיוק (או 7 דקות אם הלכתם על 4 ביצים).

- מכבים את האש ומעבירים מיד את הביצים מהסיר לקערה עם מים קרים וקוביות קרח במשך 2 דקות, כדי לעצור את תהליך הבישול.

לחלופין, ניתן להניח את הביצים בקערה מתחת למים קרים זורמים ישירות מהברז במשך 30 שניות לפחות.

2. שיטת האידוי:

- ממלאים סיר קטן במים עד לגובה של 2.5 ס"מ, מכסים את הסיר ומביאים לרתיחה על אש גבוהה. ברגע שהמים רותחים, מניחים בסיר ביצה גדולה (או כמה ביצים שיכולות להיכנס לשכבה אחת בסיר), מכסים את הסיר וממתינים 6 דקות בדיוק.

- מכבים את האש, ובעזרת כף מעבירים את הביצים לקערה עם מים קרים וקוביות קרח למשך 2 דקות, כדי לעצור את תהליך הבישול. לחלופין, ניתן להניח את הביצים בקערה מתחת למים קרים זורמים ישירות מהברז במשך 30 שניות לפחות.

איך מגישים ביצה רכה?

סודקים בעדינות את קליפת הביצה, מקלפים ומניחים אותה שלמה על גבי כריכים פתוחים, סלטים או פסטה ופורסים לחצי ממש לפני האכילה.

בנוסף, ניתן פשוט להניח את הביצה בתוך כוס ייעודית לביצים רכות, לפצח בעזרת גב של כף את החלק העליון "המחודד" של הביצה, להסיט לצדדים את הקליפה ולאכול את תוכה.