אאא

לאחר תקופה ארוכה של עימותים סביב אכיפת הקורונה בשכונת מאה שערים נראה כי הרוחות נרגעו בשכונה והמשטרה נדרשת פחות לפעול בשכונה הקיצונית.

סנ"צ גלעד בהט, ראש מדור חקירות במשטרת ישראל, התייחס לנושא בראיון באולפן 'כיכר השבת' וטען כי הנוכחות המשטרתית בשכונה ירדה בשל העובדה כי התחלואה בשכונה ירדה. הראיון המלא, מחר בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

ראינו את זריקת הרימון לעבר הילדה בשכונת מאה שערים, וראינו את פעולות האכיפה נגד הציבור החרדי, והתחושה בקרב הציבור היא שהמשטרה עושה שימוש מופרז דווקא נגד הציבור החרדי ולא בציבור הכללי.

"מבחינת המשטרה אין אכיפה שונה למגזר כזה או אחר, אלא האכיפה נקבעת לפי אחוזי התחלואה שמתקבלים ממשרד הבריאות, ולכן זה ממש לא משנה אם מדובר במאה שערים, באר שבע או בחורה שבנגב".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אנחנו רואים שבתקופה האחרונה החיכוכים במאה שערים פסקו, יכול להיות שהציבור שם יותר ממושמע בגלל שהמשטרה הפסיקה את פעולות האכיפה בשכונה?

"ככל שהציבור יותר ממושמע, התחלואה בשכונה יורדת, ובמקום שהתחלואה יורדת המשטרה אוכפת פחות, ובסופו של דבר אף אחד לא אוהב לקבל דו"ח, ולכן מתחילים להאשים למה במקום אחד נותנים קנסות ובמקום אחר לא.

"אני חושב שהמשטרה היא אינה נגד הציבור, אלא המטרה שלה היא לאכוף את ההנחיות ולחנך את הציבור שעטיית מסיכה תביא בסופו של דבר לירידה בתחלואה".