אאא

בזמן שגל התחלואה ממשיך להכות בישראל, במשטרה נעריכם להגביר את האכיפה בדגש על חובת עטיית מסכות, ריכוזים כדוגמת בתי כנסת, אולמות ומבודדים.

בראיון באולפן 'כיכר השבת', מסביר ראש מדור חקירות במשטרה, סנ"צ גלעד בהט, כיצד המשטרה נערכת להגברת האכיפה ומתייחס להתנהלות של הציבור החרדי והעימותים עם הקיצונים במאה שערים. צפו בראיון המלא.

במהלך הראיון התייחס סנ"צ בהט לעימותים עם החרדים הקיצונים ואמר: "מבחינת המשטרה אין אכיפה שונה למגזר כזה או אחר, אלא האכיפה נקבעת לפי אחוזי התחלואה שמתקבלים ממשרד הבריאות, ולכן זה ממש לא משנה אם מדובר במאה שערים, באר שבע או בחורה שבנגב".

אנחנו רואים שבתקופה האחרונה החיכוכים במאה שערים פסקו, יכול להיות שהציבור שם יותר ממושמע בגלל שהמשטרה הפסיקה את פעולות האכיפה בשכונה?

"ככל שהציבור יותר ממושמע, התחלואה בשכונה יורדת, ובמקום שהתחלואה יורדת המשטרה אוכפת פחות, ובסופו של דבר אף אחד לא אוהב לקבל דו"ח, ולכן מתחילים להאשים למה במקום אחד נותנים קנסות ובמקום אחר לא.

"אני חושב שהמשטרה היא אינה נגד הציבור, אלא המטרה שלה היא לאכוף את ההנחיות ולחנך את הציבור שעטיית מסיכה תביא בסופו של דבר לירידה בתחלואה".