אאא

מעצרו של תא"ל אמיר השכל שנעצר בליל שבת האחרון, בהפגנת השמאל מול בית ראש הממשלה - הוא טמטום משטרתי, טמטום ואטימות שאמורה להטריד כל אזרח באשר הוא.

אקדים ואומר, כי לא אני, וגם אצרף לכך את רוב רובם של קוראי טורי זה, איננו שותף לא לדעותיו של השכל נגד רוה"מ, בטח לא להגנה שיש בה חילול שבת קודש – חילול המוני.

עצם הפגנתו נגד רוה"מ בו אני תומך, איננה חלק מדעותי ואני חלוק עליו בתכלית, ועל פגיעה בשבת קודש? אני מוחה נגדו במלוא התוקף!.

אך לא זה העניין שבגינו התכנסנו, כי מי שמכיר את תא"ל אמיר השכל, יודע שמדובר במלח הארץ, אישיות של ממש,  מכבד כל אדם באשר הוא, כאשר היה מפקד בכיר בחיל האוויר, היתה עדנה, הכרה, ותמיכה בחיילים דתיים, ובצרכיהם, כאילו ולמשל היה הוא אביהם, או רבם – כן, עד כדי כך היה חשוב לו צרכי הזולת, גם אם הם לא אורח חייו.

הייתה לי הזכות בהיותי רב צבאי בשירות קבע, להיות רב המשלחת לפולין, בעת שהוא היה מפקדה.

שבוע ימים במחיצתו, צמוד צמוד, עוד בהכנות כשבועיים לפני כן, כבר אז עמדתי על אישיותו של האיש, כל כולו למען חייליו, כל כולו למען המדינה, חייליה ואזרחיה.

 המפגינים ליד בית משפט (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

אין ולא היה לו הבדל, צייתן להנחיות, לחוקים ולנהלים, בלי לזוז כמלא הנימה.

הוא זכה להערצה בכל מקום שהגיע, נאם, פיקד והופיע. 

מעצר של אדם שכזה תחת אזיקים בידיים ורגליים, זו עוד תעודת עניות למשטרת ישראל, בין שלל התעודות שכבר זכה הארגון בשל קלות ידיהם על הדק המעצר, וגם על ההדק שבנשק, ושלא לדבר על הרקורד העשיר של משרתיו הבכירים בשלל עבירות מהמכוערות ביותר.

נדמה שתעודת עניות זו תעטר את פניה ופני כולנו מעל כל התעודות שהארגון זכה להם ביושר רב.....

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

למרות שאני לא יודע מה בדיוק עשה ועל מה ומה היה ראוי למעצר בכלל, לא הייתי שם, אך ברור לי שאם הייתי שם במקומו של השוטר הנמוך, הייתי עושה הכול חוץ מהטיפשות הזו, שלא רק שהיא פוגעת בארגון שנקרא משטרת ישראל, אלא תתדלק ותגרום להפך ממה שהמשטרה רצתה להשיג.

כמעט ואמרתי חכמים מה ראיתם לשטות זו.

אך לצערי לא מצאתי חכמים לומר להם משפט שכזה, וגם לצפות שיבינו אותו.

ואם אמיר השכל הוא העבריין האולטימטיבי שראוי הוא להיות אזוק בידיו וברגליו– אז הלוואי והארץ תהיה מלאה משכמותו.

אמיר השכל הוא איש אשכולות ובר אוריין לדוגמא ולמופת – זו לי פעם ראשונה שליבי נחמץ למעצר של איש שמאל מחלל שבת בפרהסיה.

אך כאמור זה לא העניין במקרה זה.