אאא

בתכנית הערב (רביעי), של "קלמן סג"ל" ב'כאן', בהגשת העיתונאים אראל סג"ל וקלמן ליבסקינד, הביאו מספר ציטוטים מעיתון 'הארץ', ותהו איך ייתכן שכל פעם שיש מינוי של חובש כיפה, העיתון מזדעק. הם הביאו מספר דוגמאות לכך.

הדוגמה הראשונה, "יוסי מלמן הפרשן של הארץ כתב טור על מינויי קרובים במערכת הביטחון, אחד המינויים עליו הוא דיבר זה על מאיר בן שבת, שמועמד להיות ראש השב"כ, והוא כתב, ש'מתנגדיו' טוענים עליו, כי הוא חובש כיפה גדולה ושומר נגיעה".

מלמן מוסיף: "גם על המינוי של אליעזר טולדנו, הוא קצין ראוי וזה שהוא חובש כיפה בוודאי לא תזיק לו, שוב פעם ב'הארץ', נטפלים לכיפות של הקצינים, כאילו רק בגלל זה מתקדמים בצבא".

"אני זוכר", אמר ליבסקינד, "כאשר מינו את יעקב עמידרור לראש המל"ל, הפרשן של הארץ, יוסי ורטר היה מאוד מודאג מזה, איך יכול להיות שרה"מ יהיה מנוע מלדבר עם יועצו המדיני בגלל השבת. אך איך זה שורטר לא יודע שבעניינים מדיניים מותר לדבר בשבת דרך הטלפון?", שאל ליבסקינד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"גם כאשר שיורם כהן, חובש הכיפה, מונה לראש השב"כ, כתב עליו הפרשן הביטחוני שהשב"כ זה ראשי תיבות שירות בעלי כיפות".

ליבסקינד פונה לסג"ל ושואל אותו מה הסיפור של הארץ על חובשי כיפות? סג"ל עונה לו, זה כמו שאני ואשתי דיברנו באנגלית ליד הילדים כדי שלא יבינו, גם בהארץ מנסים לדבר בשפה שכביכול לא נבין והאמת שהם לא רואים את חובשי הכיפה.

כזכור, התוכנית של הצמד, אמורה לרדת מהמסך כבר בשבועות הקרובים, אראל סג"ל, אף החליט בעקבות כך לתבוע את תאגיד השידור הציבורי.