אאא

ביום 11.6.20 התקבל במשטרת ישראל דיווח על תאונת דרכים ברח' פתח תקוה בנתניה. חקירת בוחני התנועה של המשטרה העלתה כי רכב פרטי פגע בהולכת רגל שעה שחצתה במעבר חצייה ממזרח למערב בנתיב שמאלי מבין שניים.

עוד העלתה החקירה כי הולכת הרגל הוטחה לעבר שמשת הרכב ומעוצמת הפגיעה, גופה נזרק למרחק של למעלה מ-30 מטרים. כתוצאה מהתאונה האישה נחבלה בראשה ובכל חלקי גופה וכוחות ההצלה שהיו במקום נאלצו לקבוע את מותה.

נהג הרכב הפרטי תושאל במקום ע"י הבוחנים ונפתחה חקירה ע"י בוחני המשטרה. במהלך החקירה עלה החשד כי מי שנהג ברכב ופגע בהולכת הרגל הוא לא אחר מבנו של מי שהציג עצמו בזירה כנהג הרכב הפוגע וכי עד להגעת השוטרים למקום, הספיקו האב והבן להתחלף כך שהוצג לשוטרים כאילו האב הוא שנהג ברכב בעת התאונה.

חקירה סמויה אינטנסיבית ומאומצת של בוחני התנועה, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים שונים העומדים לרשות המשטרה, העלה כי הבן הוא שנהג ברכב ומיד לאחר התאונה התקשר ובישר זאת לאביו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

האב, שעבד בחנות הסמוכה למקום התאונה, הגיע במהירות למקום עם רכבו והתחלף עם הבן, שנסע מהמקום ברכבו של האב תוך שהאב אומר לבנו: "לך, הכל בסדר, לך. אני אקח את זה עליי".

עם ביסוס החשד נגד השניים וכשבועיים לאחר קרות התאונה, נעצרו האב והבן יחד עם בני משפחה נוספים והם הובאו לחקירה בתחנת המשטרה. בני המשפחה שוחררו בתום חקירתם בתנאים מגבילים ואילו מעצרו של הבן, בן 34 מהרצליה, הוארך בבימ"ש השלום בפ"ת.

אתמול (רביעי) הוגש נגד האב והבן כתב אישום בביהמ"ש המחוזי בלוד בעבירות של גרימת מוות ברשלנות, הפקרה לאחר פגיעה, שיבוש הליכי משפט ומסירת ידיעה כוזבת. יחד עם כתב האישום פרקליטות מחוז מרכז הגישה גם בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים.