אאא

בזמן ששרים בממשלה לחצו אמש על סגירת מיידית של בתי הכנסת, מתברר כי רק 2.2% מהנדבקים בקורונה נחשפו לנגיף בבית כנסת, כך עולה ממחקר של מרכז המחקר של הכנסת.

מהנתונים של המחקר, שפורסמו ב'ישראל היום', עולה כי מרבית מקרי ההדבקה מתרחשים דווקא בבית - מבן משפחה חולה.

כשני שלישים מהנדבקים (65.8%) נחשפו לנגיף בבית; כעשירית (10.3%) נחשפו בבתי ספר, ישיבות ואוניברסיטאות; 5.8% נחשפו לנגיף במוסד רפואי, 3.9% נחשפו במסגרת אירוע או כנס; 2.2% נחשפו בעת בביקור בבית כנסת (198 נדבקים), כ־2% נחשפו במסגרת שהות במרכזים מסחריים או בחנויות. רק 1.8% נחשפו במקומות הבילוי. לגבי 8.2% צוין כי לא נחשפו ב"אף אחד מהנ"ל". 

פרופ' נדב דוידוביץ', ראש בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת בן גוריון, אמר כי:"ניתוח הנתונים מציע כמה תובנות חשובות: בכמחצית מהמקרים לא ניתן לומר היכן היתה ההדבקה. הדבר נובע הן מהדינמיקה של ההדבקה בעת הזאת, כאשר ההדבקה בקהילה היא נרחבת ולא תמיד ניתן לדעת היכן קרתה, כמו גם העובדה שלא פעם ישנה התמודדות לא פשוטה בחקירה עם היענות למתן פרטים בייחוד מול ציבור אשר חש חוסר אמון במערכת".

כזכור, כפי שנחשף ב'כיכר השבת', במשרד הבריאות ובמועצה לביטחון לאומי ביקשו אתמול מהממשלה לסגור את בתי הכנסת לחלוטין. יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, נאבק בכדי שבתי הכנסת יישארו פתוחים תחת מגבלה של 19 מתפללים והממשלה אימצה את הצעת דרעי.