אאא

"קריאות לאי ציות אזרחי פוגעות ביסודות, היהודיים והדמוקרטיים, עליהם ובזכותם הוקמה מדינתנו", צייץ הערב (שלישי) נשיא המדינה בחשבון הטוויטר שלו.

הנשיא הוסיף כי "עקרונות המבטיחים את שלומנו, ואת שלום הציבור כולו, במיוחד ברגעי משבר. מנהיגים - אופוזיציה כקואליציה, אנא, הזהרו בדבריכם", וכתב כי "ההתמודדות עם מגפת הקורונה היא מאבק של כולנו, יחד".

את הדברים צייץ ריבלין בתגובה לציוץ המסעיר מוקדם יותר היום של ח"כ עידן רול ממפלגת יש עתיד כי הציבור אינו צריך לציית באם יטילו סגר נוסף.

רול כתב בטוויטר כי "הממשלה הזו הפרה את החוזה הכי בסיסי מול הציבור. זה שמחייב אותה להגן עלינו בעת משבר. בנוסף, ההחלטות שלה לא מבוססות על נתונים ונגועות בשיקולים פוליטיים. לכן אין לה לגיטימציה להורות על סגר מלא והציבור לא צריך לציית".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

דבריו של רול עוררו סערה במערכת הפוליטית, ופוליטיקאים רבים, כמו גם אזרחים מן השורה, מיהרו לגנות את דבריו הפרובוקטיביים.

מי שטרם גינה, הוא יו"ר המפלגה ח"כ יאיר לפיד. עמית סגל צייץ הערב בטוויטר בהתייחסות לשתיקת לפיד: "הנשיא כבר גינה. לפיד עדיין שותק".

"אחריי 14 שעות אפשר להסכים ששתיקה כהודאה וכמנהיג מפלגה לא דמוקרטית במיוחד היא מעידה שהוא תומך בקריאתו של חכ עידן רול להפרת חוק והחלטות הממשלה בכל הנוגע לקורונה", כתב סגל.