אאא

מקורבי ראש הממשלה הגיבו בצהרים (ראשון) לתשובת היועץ המשפטי לממשלה לבג"ץ, בה נכתב שיש לבדוק אם 270 אלף דולר שקיבלה שרה נתניהו נחשבים ל'מתנה אסורה', ואמרו כי זו "עוד הוכחה לרדיפה ולתפירת התיקים נגד ראש הממשלה נתניהו ורעייתו".

"הניסיון של היועץ המשפטי להפוך את החלטת ועדת ההיתרים בנימוק מופרך", טענו מקורבי נתניהו, "חושפת את כוונתו האמיתית והלא מוסתרת- לפעול להחלפתו של ראש הממשלה. לאורך כל ההליך המשפטי בעניינם של ראש הממשלה ורעייתו החלטותיו של מנדלבליט רצופות סתירות".

לדבריהם, "בכל פעם שחשש שהחלטה קודמת שלו תפגע בסיכוייו להרשיע בתיק הוא הפך את החלטתו ב 180 מעלות. כך לדוגמה, בשנת 2018 קבע מנדלבליט שחוק המתנות לא חל על תמיכתו של ספנסר במימון ההגנה המשפטית, וכעת - כשהוא חש שהחלטה זו תפגע ביכולתו להרשיע - הוא הופך אותה. מנדלבליט היה גם האיש ששלח את ראש הממשלה לועדת ההיתרים כדי לאשר את מימון הוצאותיו המשפטיות, רק כדי לשלול ממנו את המימון כשהועדה אישרה שראש הממשלה יכול לקבל אותו".

 מיקי זוהר: "נתניהו עלול לא לגמור את החודש". ארכיון (צילום: ערוץ כנסת. תמונה: Yonatan Sindel/Flash90)

"כל פעולות היועץ מלמדות שמטרתו למנוע מראש הממשלה לקבל משפט צדק", פירטו מי שהוגדרו כמקורביו של ראש הממשלה: "היועץ מנע מראש הממשלה את מימון הגנתו המשפטית, הוא מנסה לעקוף את החלטת 11 שופטי בג"ץ ואת חוק יסוד הממשלה באמצעות 'מסמך ניגוד העניינים' שממליץ לשלול מראש הממשלה סמכויות בסיסיות ו'לשתק' אותו, וכעת הוא פועל בחוסר סמכות כדי  להפוך את החלטת ועדת ההיתרים בעניין ההגנה המשפטית של רעייתו".

"היועמ"ש איבד כל רסן. הוא החליט להפיל את ראש הממשלה נתניהו בכל מחיר, ודוהר לעברו כמו רכבת חסרת שליטה שאיבדה את הבלמים", מסיימים אנשי נתניהו את המתקפה חסרת התקדים.

כזכור, בתנועה לאיכות השלטון, שתשובת היועמ"ש ניתנה כתגובה לעתירתה נגד ועדת ההיתרים בענין זה, הביעה סיפוק מעמדתו: "אנו מברכים על עמדת היועץ, ומקווים כי בית המשפט יורה לוועדת ההיתרים לשוב לשולחן ולקבל החלטה מנומקת המבוססת על תשתית עובדתית ומשפטית מלאה".