אאא

שר הביטחון בני גנץ ביקר היום (ראשון) בפיקוד הצפון וקיים הערכת מצב, לאור ההסלמה מול חיזבאללה, מאז הרג פעיל ארגון הטרור בתקיפה בסוריה המיוחסת לישראל.

במקביל, מערך ההגנה האווירית של חיל האוויר פרס סוללות של מערכת 'כיפת ברזל בכמה מיקומים אסטרטגיים באזור הצפון, מחשש לירי טילים.

בנוסף, לפני זמן קצר, במהלך פעילות מבצעית של כוח צה״ל בגבול לבנון, נפל רחפן של צה"ל בשטח לבנון. אין חשש לדלף מידע.

כאמור, בתום הערכת המצב, בה השתתפו גם הרמטכ"ל אביב כוכבי, מפקד פיקוד צפון אלוף אמיר ברעם, ראש אמ"ן אלוף תמיר הימן וראש אגף מבצעים אלוף אהרון חליווה, איים גנץ על "מי שיבחן אותנו".

שר הביטחון פתח את דבריו במטרת ביקורו בפיקוד הצפוני: "הגעתי לבחון מקרוב את ההיערכות של צה"ל נוכח המתיחות. התרשמתי מאוד מעומק הניתוח, ומאופן ההיערכות של כוחות צה"ל שפועלים בכלל המרחב של פיקוד הצפון".

"אין למדינת ישראל אינטרסים בסוריה או בלבנון, להוציא אינטרסים ביטחוניים", דאג גנץ להבהיר, "ואנחנו נמשיך לעמוד על האינטרסים הביטחוניים שלנו, שמקפלים בתוכם בעיקר את סוגיית אי ההתבססות האיראנית, אי העברת נשק מתקדם ומניעת התבססות כושר הדיוק בכל מקום במרחב, בין שהוא בסוריה ובין שהוא בלבנון".

לדבריו, "המצב בלבנון ובסוריה לא טוב, לא מבחינה כלכלית, לא מבחינת הקורונה ולא מבחינת התשתיות שלהם. אני מזכיר גם ללבנון וגם לסוריה, שהן אחראיות על מה שקורה בשטחן ומשטחן".

"מדינת ישראל תדרוש את האחריות הזו. אנחנו לא מחפשים לבצע הסלמות מיותרות, אבל מי שיבחן אותנו - יפגוש יכולת פעולה מאוד גבוהה, ואני מקווה שלא יהיה לנו צורך לעשות בה שימוש", סיים שר הביטחון באיום ברור.

צפו בווידאו