אאא

לאחר שהותר לפרסום היום (חמישי) כי לפני כחודש נעצר עז אלדין חוסין, בן 24, תושב ג'בליה שבצפון רצועת עזה, שניסה להתסנן לישראל בשחייה, כעת צה"ל חוש את תיעוד המעצר.

דובר צה"ל ציין כי כוחות זרוע הים של צה"ל עצרו את החשוד שניסה לחדור בשחייה מרצועת עזה לשטחה הימי של ישראל.

מערך השליטה הימי איתר את החשוד והכווין אליו את לוחמי פלגה 916 ולוחמי יחידת סנפיר של זרוע הים. החשוד נעצר והועבר לחקירת שב"כ.

דובר צה"ל ציין כי "זרוע הים תמשיך לפעול לסיכול פעילויות טרור בתווך הימי בכל עת".

מחקירתו בשב"כ עלה כי בשנת 2013 גויס לזרוע הצבאית של החמאס והחל משנת 2018 ועד למעצרו, פעל חוסין במערך ההגנה האווירית של החמאס, בין היתר, בתפקיד פיקודי כאחראי חולית טילי כתף.

במסגרת תפקיד זה החזיק בביתו טיל נ"מ והונחה לשגרו לעבר מסוק ישראלי, ככל שינחת בסביבת ביתו בעזה, וזאת לשם הריגת חיילים ישראלים או חטיפתם.

במסגרת פעילותו בחמאס לקח חוסין חלק בהכשרות שונות ובפעילויות צבאיות כנגד מדינת ישראל. כך, במסגרת שירותו במערך ההגנה האווירית בחמאס, למד חוסין אודות כלי טיס של חיל האוויר הישראלי ותפקידם, טילי נ"מ וכן אודות משקפות ומצלמות לצורך תצפית על תנועת המטוסים הישראלים בשמי עזה.

פעילותו של חוסין בחמאס והידע הרב אשר רכש במסגרת זו, הביאו לחקירה ייחודית אשר חשפה עבור השב"כ מודיעין רב אודות ארגון החמאס.

עם סיום החקירה, הגישה היום פרקליטות מחוז דרום כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע המייחס לחוסין עבירות ביטחוניות חמורות.