אאא

כ-15 אלף איש הפגינו במהלך מוצאי השבת נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, באזור כיכר פריז בירושלים, מול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור, בהפגנה שנחשבת לגדולה ביותר שהיתה עד היום.

במהלך ההפגנה נשאו המפגינים שלטים נגד ראש הממשלה, וכן שלטים בהם נכתב: "אנחנו לא חייזרים" ו"חלליות רודפות אחריך", וזאת בעקבות ההתבטאות של יאיר נתניהו נגד המפגינים.

בנוסף, המפגינים הקרינו כיתובים על הבניינים הסמוכים, בהם נכתב: "מהפכה", "זמנך נגמר", "נמאסתם", וכיתובים נוספים. כמו כן הונפו במקום בובות בדמותם של בנימין נתניהו ובני גנץ.

סמוך לשעה 01:00 בלילה התפזרו מרבית המפגינים למעט קבוצה של כ-100 מפגינים, שסירבה להתפנות עד שפוזרה בכוח על-ידי המשטרה. במהלך פיזור המפגינים עצרה המשטרה שלושה בחשד לעבירות הפרת סדר ותקיפת שוטר.

יצוין כי במהלך פיזור המפגינים עכבה המשטרה צלם עיתונות אך הוא שוחרר כעבור כמה דקות.

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל פעלה לאורך המחאה שהתקיימה במשך מספר שעות, על מנת לאבטח ולאפשר את קיומה בכיכר פריז.

"לאחר שחלק גדול מהמפגינים עזבו את ההפגנה, נשאר קומץ שהחל להפר את הסדר והמשיך לחסום את צירי התנועה, תוך התעלמות מהקריאות החוזרות של המשטרה, להתפזר באופן עצמאי. כוחות המשטרה פיזרו את מפרי הסדר, פינו את הצומת ופתחו אותו לתנועה. המשטרה עיכבה / עצרה 3 חשודים, בחשד לעבירות הפרת סדר ותקיפת שוטר".

מלבד ההפגנה בירושלים הפגינו מאות מול בית משפחת נתניהו בקיסריה. ובמקביל, פעילי "הדגלים השחורים" הפגינו במספר גשרים וכבישים מרכזיים ברחבי ישראל.