אאא

דרמה בחסידות סאדיגורה: העליה לציון האדמו"ר זצ"ל עם תום ימי השבעה על הסתלקותו, נדחה בשעות ארוכות בעקבות דיון בין האחים האבלים על מות אביהם הדגול.

היום (שני), אמורים היו האחים לעלות לציון 11:30, ובשעה 13:00 לקיים עצרת התעוררות לכלל אנ"ש - אז, אמורים היו להכריז על זהות הממשיך על כס האדמו"רות.

עם זאת, בשעות האחרונות ישבו יחדיו האחים, ודנו בזהות האח שיזכה למלאות את מקום אביהם. החסידים שהמתינו בחוץ, העלו שלל השערות בנוגע לאופי הדיון.

רק לקראת השעה 15:00 החלו בעצרת ההתעוררות, וזאת לפני העליה לציון. במהלך העצרת, נאם בקצרה הרה"ג ר' זאב צלר, שהודיע כי לא יספיד את האדמו"ר, כי אי אפשר להספיד את דרגתו הגבוהה.

"אני רוצה לומר שחס וחלילה לא יקרה מצב שבו לא יישאר זכר משבע שנות הרבי זצ"ל, ואני בטוח שכל אחד רוצה להמשיך את השינוי לטובה שעשה הרבי", הוסיף.

בסיום העצרת, בלא שיודיעו על זהות הממשיך, קמו הבנים היוצאים כעת לעבר ציון אביהם, בבית העלמין נחלת יצחק בגבעתיים.

יצוין, כי מלכתחילה סברו כי יודיעו על זהות האדמו"ר החדש של סאדיגורה כבר בעת מסע ההלוויה - אך בסופו של דבר סוכם להמתין עד לתום ימי השבעה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

במהלך ימי השבעה ישבו יחדיו האחים וקיבלו את האלפים, בראשות גדולי ישראל, אדמו"רים, רבנים וראשי ישיבות שהגיעו לנחם אותם.

אך כעת, שעות ספורות לפני המועד המוסכם להכרזה על זהות האדמו"ר, ומי מבני הרבי זצ"ל ימלא את מקומו - שוב עיכוב נוסף.

בינתיים, החסידים הממתינים בבית המדרש, דנים ביניהם באפשרויות השונות, בהם הסכם פשרה ולפיו ימונו כמה מהאחים לכהן פאר בתואר האדמו"ר מסאדיגורה, בערים שונות בארץ ובעולם.

רק כעבור שעות ארוכות, יצאו יחדיו האחים מהחדר, בו הסתגרו יחד עם אימם הרבנית, וקיבלו תנחומים מקהל החסידים שהמתין במקום.