אאא

פלסטיני שתקף שוטרים בזירת הפיגוע אמש (שני) בעיר העתיקה בירושלים, שוחרר היום על ידי בית משפט השלום בירושלים למעצר בית, תחת שורת תנאים מגבילים.

נציג המשטרה אמר בדיון, "מדובר באירוע של דקירת שוטר מג"ב בירושלים, הגיעו כוחות למקום, הייתה התקהלות של אזרחים, השוטרים התבקשו לפזר את ההתקהלות ותוך כדי בקשה המשיב התנגד לבקשת השוטרים, בשלב מסוים הוא נצמד לשוטרת פנים מול פנים, הגיע שוטר והדף את המשיב אחורה כדי שיתרחק ממנה, המשיב תקף את השוטר נתן לו אגרוף לפנים ופצע אותו".

"אציין כי לעניין המסוכנות, המשיב למרות הפיגוע וכל הכוחות שהיו הגיע למצב שעמד מול שוטר ותקף שוטר וגרם לפציעה וזה מעיד על המסוכנות שלו. מציג את הבקשה המתוקנת עם התנאים".

לכן, ביקש נציג המשטרה לשחרר אותו לפי התנאים הבאים: התייצבות לחקירה לפי דרישה וכן בבית משפט; מעצר בית מלא למשך 10 ימים; הרחקה מהעיר העתיקה למשך 30 ימים; ערבות עצמית וערבות צד ג' על סך של 10,000 ש"ח והפקדה על סך 2,000 ש"ח.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עורך דינו טען מנגד, "חלפו על פניו קבוצה של שוטרים והחלו להדוף אותו ואת אותם אחרים, אינסטינקטיבית ניסה להגן על עצמו, לא צוין על ידי חברי שהמשיב סבל מנחת זרועם של השוטרים שהיו שם ואבקש כי בית המשפט יתרשם מהחבלות בגוף, בעצם הבריח, ובראש של המשיב".

לטענתו, "התנאים המבוקשים אינם פרופורציונאליים. ניתן להשית כאן החלטה לפיה המשיב ישתחרר בערבות עמית וצד ג' הוא ישתף פעולה, הוא מסר גרסה, יגיע במידה ויידרש לתחנה. אין תכלית למעצר הבית ואין טעם להפקדה בסכום כה גבוה ובמיוחד כאשר יש כאן ערבים צד ג', אחיו של המשיב וגם אמו שיכולים לשמש כערבים צד ג'".

השופט אורן סילברמן פסק לשחרר את המשיב, בתנאים המגבילים הבאים:התייצבות לחקירה לפי דרישה וכן בבית משפט. מעצר בית מלא בביתו, וערבות עצמית וערבות צד ג' על סך של 4,000 ש"ח.