אאא

אברכים רבים ובני ישיבות, שיגרו בשבועות האחרונים חיבורים תורניים רבים, לתחרות חיבורים תורניים פרס 'הראשון לציון' לזכרו הטהור של מרן רבינו פוסק הדור הראשון לציון רבי עובדיה יוסף זיע"א, שיזמה עיריית ירושלים. חיבורים הנושאים ונתונים בעמקות בפסקי ההלכה ובמורשת ההלכתית הרחבה שהעמיד מרן זיע"א.

עקבות ההיענות הנרחבת, החליטה הוועדה המארגנת להאריך את מועד ההגשה של החיבורים התורניים עד לראש השנה. כל החיבורים שישלחו עד למועד זה יכללו בתחרות ויעלו על שולחן מלכים של חברי הוועדה בראשות הראשון לציון מרן הגר"י יוסף שליט"א, אשר יבחרו את העידית שבעידית שבחיבורים שיזכו את המחברים במלגה נאה. בפרס הראשון מלגה בסכום של 30,000 שקלים, בפרס השני מלגה בסכום של 18,000 שקלים ובפרס השלישי מלגה בסכום של 9,000 שקלים. בנוסף עוד חמישה חיבורים יזכו בפרס של 4,500 שקל לכל מחבר.

תחרות החיבורים המוקדשת לתורתו של מרן פוסק הדור זיע"א, יצא לדרך ביוזמת ראש עיריית ירושלים מר משה ליאון ומ"מ וסגן ראש העיר הרב צביקה כהן, וזכתה לברכתם של גדולי ישראל בראשם נשיא מועצת חכמי התורה מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן שליט"א, מרן הראשון לציון רבינו יצחק יוסף שליט"א, מרן הגאון רבי דוד יוסף שליט"א, חברי מועצת חכמי התורה ובני משפחתו של מרן, שבירכו על היוזמה החשובה שתביא להגברת הלימוד והעיון בדרכו ההלכתית של מרן.

מטרת התחרות שתהפוך למסורת שנתית, לעודד את החקירה והעיון בפסיקותיו ההלכתיות של מרן, ולעודד פרסום של עוד ועוד חיבורים העוסקים במשנתו ההלכתית והעיונית הגדולה שהותיר מרן לדורת הבאים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הכרזת הזוכים צפויה להתקיים בציון של מרן, בסמיכות ליום ההילולא למרן זיע"א החל בג' בחשון. בכוונת עיריית ירושלים להפוך את התחרות למסורת שנתית שתתקיים בכל שנה בסמיכות ליום ההילולא.

ראש עיריית ירושלים מר משה ליאון: 'הייתה לי הזכות לקבל את ברכת הדרך של מרן, שבועות ספורים לפני הסתלקותו לגנזי מרומים, שבירך אותי בכניסתי לפוליטיקה בירושלים. היום אני זוכה בתפקידי כראש עיריית ירושלים להקים מפעל הנצחה לדרכו ההלכתית ולמורשת המפוארת שהותיר לדורות הבאים'.

מ"מ וסגן ראש עיריית ירושלים הרב צביקה כהן: 'זכתה ירושלים להיות לבית למרן בחייו, ועכשיו יש לנו את הזכות להיות בית לתורתו. אברכי הכוללים ובני הישיבות העוסקים בתורתו של מרן, יעלו את הדברים על הכתב ויפרשו אותם באופן בהיר ונהיר להגדיל תורת מרן ולהאדירה. אני סמוך ובטוח כי זו הזכות הגדולה ביותר למרן, שדברי תורתו מתלבנים ומתבהרים על הכתב על ידי תלמידי חכמים ובני הישיבות הקדושות'