אאא

השרים החרדים, אריה דרעי ויעקב ליצמן, ישתתפו היום (רביעי) בדיון משותף עם פרויקטור הקורונה, רוני גמזו, ושרים נוספים שייערך במעונו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בניסיון להגיע להסכמות על הגבלות הקורונה.

בשבועיים האחרונים מנסה פרופסור גמזו להעביר את 'תוכנית הרמזור' בקבינט הקורונה, אך השרים החרדים מנעו זאת בשל אפליית הציבור החרדי וההגבלות הלא שוויוניות על בתי הכנסת.

גמזו ינסה לשכנע את השרים החרדים כי מתווה בתי הכנסת, אותו יזם האלוף (מיל') רוני נומה, עונה על הצרכים של המתפללים בחגי תשרי.

על פי המתווה, יהיה ניתן להכניס עד 1000 מתפללים במקום סגור, בתנאים שונים כדוגמת חלוקה לקפסולות, 4 מ"ר למתפלל ועוד. כמו כן, עד 500 מתפללים בחוץ.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 רוני גמזו. גם אם תלגלג, אומן זו לא מסיבה // ישי כהן

במהלך הדיון צפויים השרים לדון עם נתניהו על הטיסות לציון רבי נחמן מברסלב באומן, בזמן שפוריקטור הקורונה רוני גמזו ממשיך להתנגד בכל תוקף לאישור מתווה בנושא.

אמש התבטא גמזו: "לגבי חגיגות החג הקדוש, ראש השנה, באומן, עם כל המורכבות והגידול בתחלואה באוקראינה, נראה לכם הגיוני? לכן דעתי הנחרצת היא לא! ולא אשנה אותה".

גמזו הוסיף: "עוד לא קיבלתי כתב מינוי, ויש בזה גם יתרון, כי הסמכות שלי היא כללית: להיאבק בהתפשטות הנגיף במדינת ישראל בכל ההיבטים. שרי הממשלה צריכים להקשיב לי, כי השיקול שלי הוא רק מקצועי".