אאא

החוקרים הבודקים את אירוע הירי בגבר השחור שמסעירה את ארה"ב, שנורה בגבו 7 פעמים על ידי שוטרים, טוענים כי לג'ייקוב בלייק היה גישה לסכין, שנמצאה בזירה.

לטענתם, הסכין הייתה במושב אליו רכן בלייק, ולכן פתחו השטרים בירי לעברו. לדברי התובע הכללי של וויסקונסין, ג'וש קאול, בלייק הודה במהלך החקירה כי הייתה ברשותו סכין.

אך עורך דינו קבל על הטענה ואמר כי למרות זאת, לא נשקפה סכנה לחייהם של השוטרים בזירה, וכי הדבר אינו מצדיק ירי של 7 כדורים.

התקרית התחילה כאשר בלייק הגיעה לביתו של אישה, לשם נאסר עליו להגיע בעקבות תלונתה כי הוא תקף אותה. במהלך האירוע ניסו השוטרים לעצור את בלייק באמצעות אקדח הלם, אך לא הצליחו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתגובה, כאשר רכן לתוך הרכב למושב בו הייתה הסכין, ירה בו השוטר בגבו. מנגד, עורך דינו טען כי הוא רק רצה לחלץ את ילדיו מתוך הרכב.

המשטרה חשפה את זהותו של השוטר היורה: ראסטן שסקי בן ה-31, בעל ותק של שבע וחצי שנים במשטרה. בני משפחתו של בלייק, דורשים את פיטוריו.

יצויין כי ארבעה מתוך שבעת הקליעים שנורו לעברו של בלייק פגעו בו, וכעת הוא נאבק על חייו בבית החולים, שם עדכנו כי גם אם ישרוד - יישאר משותק בפלג גופו התחתון.