אאא

ג'ארד קושנר, חתנו היהודי ויועצו הבכיר של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התייחס היום (שני) במהלך הטיסה ההיסטורית מישראל לאבו דאבי למכירת המטוסים המתקדמים לאיחוד האמירויות.

לדבריו, "לנתניהו יש אמון מלא בנשיא טראמפ ובכך שיעשה את מה שנכון כדי להגן על ישראל ולחזק את הקשרים הביטחוניים בינינו. יש לנו הסכם עם ישראל על שמירת העליונות הביטחונית שלה וזה עוזר לנו ולישראל מאוד".

קושנר הוסיף כי "העסקה נועדה לקדם את כולנו. אני מאמין שנתניהו רואה את ההזדמנות שיכולה לצאת מהשותפות הזאת, ולכן זה תרם לפריצת הדרך ההיסטורית".

לדבריו, "ניתן לשמר את היתרון האיכותי של ישראל ובאותו זמן להמשיך ולפתח את שיתוף הפעולה הביטחוני". הוא הוסיף כי הוא מאמין שנתניהו וטראמפ ישוחחו בנושא ויגיעו להבנות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

אחרי הטיסה אמר: "אני מקווה שזו תהיה טיסה ראשונה מיני רבות מישראל לאיחוד האמירויות. אני קורא לכולם לסייע להרחיב את השלום באזור. להסכם הזה יש סיכוי לשנות כיוון במזרח התיכון".

הוא מתח ביקורת על הרשות הפלסטינית: "המעטים שביקרו את ההסכם הם אלה שמחזיקים בעבר רצוף בכישלונות ובהכנסת אזרחיהם למלכודת של עוני וסבל".

"הם ניצלו את הפילוג בשביל לצבור כוח, אבל הרטוריקה שלהם נמאסה והאזור משתחרר מאחיזתם. המזרח התיכון מלא באנשים מלאי יוזמה וחדשנות - והעתיד שייך להם".