אאא

מיכאל פנחסי התפטר בתחילת השבוע ממועצת הקורונה של פרופסור רוני גמזו וזה לאחר שורת החלטות שהרגיזו את הנציגים החרדים, החלטות שאיש לא התייעץ איתם, וגם כשהם הגישו הצעות - הם לא קיבלו תשובות בחזרה. 

בראיון באולפן 'כיכר השבת' מאשים פנחסי את גמזו כי לא הכיר ולא ניסה ללמוד את הצרכים של המגזר החרדי, וכי השתמש בנציגים החרדים כקישוט להודעות יח"צ בלבד. צפו בראיון המלא. 

לדבריו: "הייתה ישיבה ראשונה שהתקיימה בתל השומר, והשתתפו איתי הרב יוסי דייטש מירושלים והרב חנניה צ'ולק, ודייטש שאל שאלות תוך כדי הישיבה, וברגע שנוצר מצב של שיחה נפרדת בתוך הישיבה, ניגש אלינו רוני גמזו והעלינו בפניו את הנושא כאשר כל זה היה יומיים לפני א' אלול, והוא אפילו לא ידע שבציבור החרדי מתחילים את הלימודים בא' אלול.

"את הדבר הבסיסי הזה הוא לא ידע. אגב באותו יום הוציא חכם שלום את המכתב שקורא לכולם לחזור לישיבות, ואמרתי לגמזו שאצלנו ברגע שיש מכתב כזה זה קורה באופן מיידי".

אתה חושב שרוני גמזו מכיר את הצרכים של הציבור החרדי?

"הוא לא מכיר. הוא עשה רושם שהוא מנסה להכיר, אבל מלבד ישיבה אחת שהיתה לנו לא התקיימו ישיבות נוספות. היתה לי הצעה של להקים פורום כלשהו לענייני חרדים של כמה עשרות אנשים שינסחו בצורה מסודרת את הצרכים של הציבור, ולא קיבלתי שום פידבק על ההצעה.

"הם רצים קדימה לוועדת השרים ולראש הממשלה בזמן וההחלטות מתקבלות מעל הראש שלנו כשאנחנו נמצאים בוועדה כקישוט בלבד, ומצד שני מאשימים אותנו שאנחנו היינו חלק מהליך קבלת ההחלטות".