אאא

בדרך לראשות הממשלה? שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה חוצה לראשונה את רף ה-20 מנדטים, בסקר שפורסם הערב (שני) ב'חדשות 13', ע"י קמיל פוקס.

על פי תוצאות הסקר הדרמטי, ראש הממשלה נתניהו ומפלגתו הליכוד, ממשיכים לדשדש סביב ה-30 מנדטים ומקבלים 31 מנדטים. לעומת זאת, מפלגת ימינה בראשותו של בנט מקבלת 21 מנדטים.

המפלגות החרדיות מאבדות מעט מכוחן בבחירות האחרונות ומקבלות; ש"ס - שבעה מנדטים ויהדות התורה נשארת על שבעה מנדטים.

על אף המשבר עם עופר שלח, מפלגת יש עתיד בראשותו של יאיר לפיד, ממשיכה להישאר בצמרת ומקבלת בסקר הנוכחי - 18 מנדטים

כחול לבן, בראשותו של בני גנץ, מקבלת הערב בסקר - 11 מנדטים. הרשימה הערבית המשותפת מאבדת מעט מכוחה מהבחירות האחרונות ומקבלת 13 מנדטים.

ישראל ביתנו בראשותו של איווט ליברמן, מתחילה לאבד מנטים בסקים ומקבלת – 6 מנדטים, מרצ גם היא עם 6 מנדטים ואילו מפלגות; עבודה, דרך ארץ, גשר והבית היהודי לא עוברות את אחוז החסימה. 

על פי התוצאות הללו, מפת הגושים בישראל נראית כך: ימין-חרדים - 66, מרכז-שמאל - 48 וישראל ביתנו עם שיש מנדטים.

בסקר נשאלו עוד, מי המתאים ביותר לכהן כראש הממשלה? • בנימין נתניהו - 32%, נפתלי בנט - 18%, יאיר לפיד - 13%, בני גנץ - 10% ולא יודע - 27%.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד נשאלו: האם נתניהו נכנע ללחץ החרדים בניהול משבר הקורונה? נכנע ללחץ החרדים - 68, קיבל החלטות שקולות - 20% ולא יודע - 12%.

65% מהנשאלים בסקר ענו כי הם לא מרוצים מבנימין נתניהו בניהול משבר הקורונה,  21%ענו; די מרוצה, מרוצה - 9%
ולא יודע - 5%

האם הפרויקטור' גמזו צריך להתפטר? 45% ענו כי הוא לא צריך להתפטר - 45%. צריך להתפטר - 34% ולא יודע - 21%

אם יוטל סגר בחגים – תציית? אציית לכל ההוראות - 64%, אציית לכמה מההוראות - 13%, אציית, למעט שמחות וארוחות חג - 9%, לא אציית - 9% ולא יודע - 5%