אאא

כשבוע לאחר הפסקות החשמל בשכונות החרדיות בירושלים ובערים נוספות, מסנכ"ל חברת חשמל, אורן הלמן, עונה לטענות, מתנצל ומבהיר: לא היו הפסקות חשמל יזומות. הראיון המלא, מחר בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

בפתח דבריו הדגיש הלמן: "אני רוצה להתנצל קודם בפני הציבור החרדי, ובפני הציבור הכללי על כך שהיו הרבה מאד אנשים שהיו תקועים בימי שישי ושבת האחרונים ללא חשמל. יש לכך סיבות שונות, אבל ברגע שהיו אנשים ללא חשמל, אנו בוודאי שלא מרגישים טוב עם זה, ועל כן אני מתנצל".

יש טענה שבחברת החשמל ראו שישנו עומס כבד בצריכת החשמל, וכשזיהו שישנם שכונות או ערים חרדיות בהם הצריכה היא גבוהה, הוחלט להוריד את השאלטר באופן יזום?

"אני מחייך כי זה פשוט לא נכון, ואני אסביר מדוע. אנחנו בתקלות של נתיכים שנגרמות כתוצאה מעומס בצריכה, כלל איננו מודעים לכך שישנה תקלה עד שהלקוח מתקשר ופותח פניה, ולכן כל זמן שאנחנו לא יודעים שיש תקלה, אנחנו בוודאי שלא יכולים לעשות דבר כזה בצורה יזומה ולפי ערים".

לדבריו: "מעבר לכך היה לנו ביום שישי האחרון כ - 2000 מגה וואט עודפים שבהם יכולנו לספק חשמל לאזרחי ישראל, ולכן כלל לא היינו צריכים לבצע הפסקות חשמל יזומות. היו לנו בעיות נקודתיות עם שנאים שנשרפו לנו בחלק מהרחובות והערים בישראל, ובזה טיפלנו".