אאא

הסכם הנורמליזציה עם איחוד האמירויות: עוד לפני החתימה על חוזה השלום שבוע הבא בארה"ב, באבו דאבי כבר קוראים לבעלי המלונות להערך לתיירים הישראלים שיבואו לחג הסוכות.

במכתב של משרד התיירות והתרבות של אבו דאבי שיועד למנהלי בתי המלון ורשתות התיירות בנסיכות, הם נקראים להכניס אוכל כשר לתפריט המטבח ושירות החדרים.

ההערכה היא כי מדובר בהערכות מהירה לקראת בואם של הישראלים לנפוש בנסיכות כבר בחג הסוכות הקרוב, לצד יהודים רבים ממדינות שונות בעולם.

יצוין עם זאת כי כרגע, כל עוד עדיין לא נחתם ההסכם, קשה לקבל אשרת כניסה לאיחוד האמירויות ואין אופציה לישראלים לקבל אשרת תייר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מי שתעניק כשרות באבו דאבי, תהיה מערכת הכשרות OU, שתפקח על בתי המלון בשיתוף עם הקהילה היהודית המקומית.

מנכ"ל OU הרב מנחם גנאק אמר, "ככל שהקהילה היהודית באיחוד האמירויות הערביות ממשיכה לגדול ובעקבות זרם התיירים היהודים שכבר נמצאים שם ועוד הרבה מאד בדרך, כמו המשלחת הישראלית שהגיעה היום לאיחוד האמירויות בנושא בנקים והשקעות פיננסיות, יש צורך בכשרות בינלאומית המקובלת ומוכרת לכולם".

הוא הוסיף כי הפניה עליהם התקבלה מאיחוד האמירויות ואמר, "אנו מודים לממשלת איחוד האמירויות שפנתה אלינו למתן שירות זה ומצפים לשתף פעולה עם הקהילה היהודית המקומית בכדי לספק אוכל כשר למהדרין".