אאא

לראשונה מאז שהוגש נגדה כתב האישום החמור, בגין התעללויות בפעוטות, העידה כרמל מעודה בבית המשפט.

אחרי שבדיון הקודם היא ביקשה לאפשר לה לחזור לעבודה בעת שהותה במעצר בית, היום (רביעי) היא אמרה: "אני לוקחת אחריות על המעשים שעשיתי".

בבית המשפט המחוזי בלוד עומתה הגננת לשעבר בפעוטון 'בייבי לאב' בראש העין, עם דיווח של סייעת במקום כי היא האכילה פעוט בקיא, ואת המקרה הזה היא הכחישה לחלוטין.

"זה לא היה ולא נברא", אמרה מעודה בת ה-26, לקול זעקת של הורים שנכחו בדיון. "לא אמרתי לאף ילד ולא הכרחתי לאכול אוכל שהוא הקיא לתוך הצלחת. גם לא אמרתי דבר כזה בחקירה".

מתוך סרטון ההתעללות (צילום: דוברות המשטרה)
מתוך סרטון ההתעללות (צילום: דוברות המשטרה)
הגדלה

הנאשמת הוסיפה: "הייתי נותנת לילד אחד ירקות, פחמימות או בשר, ובגלל שידעתי שהוא לועס ויש לו את תסמין ההקאה, אחרי פעם אחת שהוא הקיא, למדתי לחלק לו את כמות האוכל בצלחת. ראיתי אותו לועס אוכל, ומוציא אותו בעצמו".

"אני לוקחת אחריות מלאה על כל מה שכן עשיתי", אמרה מעודה, "אבל את המעשה הספציפי לא עשיתי. זה יכול לקרות בכל גן וגם בבית, שילד מוציא אוכל מהפה ויכול לאכול את זה בחזרה".

כאשר נשאלה מה פשר הצביטה שניכרה בלחיי הפעוט, היא השיבה: "היה מקרה שהוא לעס, אמרתי לו תלעס את האוכל ולחצתי לו על הלחיים שילעס. סימנתי לו בלחיים איך ללעוס ולהזיז את הלחיים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בשלב החקירה הנגדית, הסבירה מעודה מדוע היא מודה רק במקרים שצולמו. "אני לא מתכוונת להאשים אף אחת אחרת, אני מודה על דברים שכן עשיתי", התעקשה.

 קצינת המשטרה מתארת את המעשים הקשים (צילום ארכיון: דוברות המשטרה)

"איך בחקירה כן זכרת אירוע, ופה באולם לא", נשאלה מעודה, וענתה: "באותו יום בחקירה לא הייתי במצב נפשי כל כך טוב, שאפילו לבוא ולהסביר את עצמי לא יכולתי. לא אקח על עצמי דברים שלא עשיתי. באותה חקירה הייתי במצב לא טוב".

"אני לוקחת אחריות על המעשים שכן עשיתי. אני לא בורחת משום אשמה. אני לא יכולה להמשיך לדבר עוד בגלל זה. אני לוקחת אחריות ואני מבינה את כאב ההורים, אני מבינה אותם מאוד ולא בורחת מאשמה, אני לא מחפשת להיות הקורבן ואני לוקחת אחריות מלאה".

לסיום, אמרה הגננת לשעבר: "אני לא מבינה איך אני נמצאת פה, לא הבנתי מה קרה, ועברתי תקופה נפשית לא קלה שאני פחות רוצה לדבר עליה עכשיו".