אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס היום (שני), את קבינט הקורונה לדיון בהשפעות הסגר עד כה, אכיפה, ההמלצות המקצועיות להמשך והטיפול באוכלוסיות בסיכון. ראש המל"ל בן שבת, פרויקטור הקורונה פרופ' גמזו, גורמי המקצוע והמומחים אמרו כי תמונת המצב לגבי מצב התחלואה והנתונים תוכל להתברר רק בשבוע הבא ולכן יש להימנע בשעה זו מלשקול הקלות או החמרות בעניין הסגר. לכן, קבינט הקורונה שידון בהגבלות/החמרות יתכנס ביום שני הבא, בו תוצג תמונת מצב הכוללת את נתוני התחלואה והתנועה.

על פי גורם בכיר שהשתתף בישיבת הקבינט, הערים החרדיות כולן אדומות ללא יוצא מהכלל, והמצב בהן יצריך ככל הנראה החמרה בתנאי הסגר, והן יוותרו משותקות בעוד הערים האחרות יוכלו לחזור אט אט למתווה פעילות רגיל. במידה והתחלואה לא תרד בערים החרדיות גם מערכת החינוך תיוותר סגורה על כל המשתמע מכך.

בישיבת הקבינט סוכם:

א. על פי ראש המל"ל, המומחים, קיים קושי להסיק מסקנות מבוססות מהנתונים עד כה לאור השפעות יום הכיפורים וחג הסוכות.

ב. הקבינט לא יקבל כעת החלטות על הקלות או החמרות. יוארך תוקפן של התקנות הקיימות עד ל-14/10 בהליכים המתחייבים על פי חוק, לרבות התקנות להגבלת הפעילות של מוסדות חינוך.

ג. המשך מיקוד במאמצי הבלימה ובהורדת התחלואה. זהו היעד המיידי של הממשלה.

ד. צוות מקצועי ממשרדי הבט"פ, הבריאות והיועמ"ש לממשלה, יבחן את ההצעות שעלו בישיבה בעניין ייעול האכיפה והחמרתה ויגיש המלצותיו.

ה. הצוות הבין משרדי שגיבש את ההצעה למדדי היציאה, ימשיך בעבודתו ויציג תכנית מפורטת לכל שלב ושלב. רה״מ יקיים דיון על תכנית זו ביום ראשון הקרוב לקראת הבאתה לדיון בקבינט הקורונה.

ו. בהמשך לעבודת המטה שבוצעה ע״י השרה לשוויון חברתי, שר הבריאות יגבש מענה שיאפשר ביקורים לקשישים החיים בגפם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ז. צוות השרים לנושא השימוש באמצעים דיגיטליים יבחן אפשרות לעודד את הורדת אפליקציית ״מגן 2״ באמצעות יצירת זיקה בין זה לבין התשלומים הניתנים לעובד הנמצא בבידוד וכן יבחנו רעיונות נוספים. הצוות יציג המלצותיו לראש הממשלה.

ח. יימשכו המאמצים בעניין ערכות הבדיקה המהירות וההצטיידות בחיסון, בהתאם לסיכומי ראש הממשלה בדיונים הייעודיים שהתקיימו בנושאים אלה.

ט. ישיבה נוספת של הקבינט תכונס בשבוע הבא.

 בחורי ישיבות במלוניות הקורונה

אתמול נמצאו 2,907 חולים חדשים מתוך 26,343 תוצאות בדיקות, כשהיום מחצות היו 3,843 חולים חדשים. מתוך 35,650 תוצאות בדיקה מחצות.

883 חולים במצב קשה ירידה של 40 חולים קשים מאתמול, 223 מונשמים. 1,643 חולים מאושפזים בבתי החולים השונים.

מספר הנפטרים עומד על 1,749 קרבנות במצטבר, עשרה נוספים נפטרו מחצות.