אאא

שר האוצר, ישראל כ"ץ, ומנכ"לית משרדו, קרן טרנר, מודיעים היום (ראשון) כי הגיעו להסכמה משותפת על סיום תפקידה של טרנר בשבועות הקרובים לאור בקשתה האישית.

שר האוצר ישראל כ"ץ מינה את מנהל רשות המיסים, ערן יעקב, לתפקיד ממלא מקום מנכ"ל המשרד עד למינוי קבע שיסוכם בהמשך.

למרות ההודעה, בכירים בגוש כחול לבן טענו כי מה שהוביל להתפטרות הוא הקרע שנוצר בין שר האוצר לבין בכירי משרדו, וכן חוסר היכולת להשפיע על החלטות שמתקבלות מול ראש הממשלה ומול משרד הבריאות בצל ניהול משבר הקורונה וכן סאגת התקציב המתמשכת.

שר האוצר ישראל כ"ץ מסר בתגובה, "עבודתה של קרן הייתה יוצאת דופן ותרמה רבות למגזר הציבורי ולאזרחי המדינה. אני מודה לה בשמי ובשם ממשלת ישראל על שנים של עבודה משותפת במשרדי התחבורה והאוצר, שהובילה להישגים רבים שהשפיעו על כל בית בישראל. אני מאחל לקרן הצלחה רבה בהמשך הדרך".

טרנר הגיבה: "אני מודה לשר כ"ץ על שנים ארוכות של עבודה משותפת למען רווחת אזרחי ישראל במשרדי התחבורה והאוצר. אני משוכנעת שיחד עם אנשי המקצוע המסורים במשרד, הוא ינהיג תכנית כלכלית רחבה לטיפול במשבר הכלכלי עקב התפרצות נגיף הקורונה. אני רוצה להודות לשר כ"ץ על האמון ועל הזכות הגדולה לעבוד איתו לאורך הדרך בתפקידים השונים ולשרת את אזרחי המדינה במשך שנים ארוכות של עשייה במגזר הציבורי".