אאא

24 מתוך 32 אסירים ביטחוניים בכלא 'עופר' שפתחו בשביתת רעב כאות הזדהות עם מאהר אל אחרס, שובת רעב שהיה עצור מנהלי ומאושפז בבית חולים 'קפלן', ביקשו מפיקוד הכלא לחזור בהם מהצהרתם והם חזרו לאכול אך ימשיכו לשהות בבידוד בהתאם לעונש שהוטל עליהם עם הפרת המשמעת שביצעו. 

בשב"ס הדגישו כברגע שהחלו האסירים בשביתת הרעב ובכך הפרו את המשמעת בכלא, הם נענשו מיידית והועברו לבידוד בתאים ריקים ללא שום ציוד.

"שב"ס פועל ויפעל באפס סבלנות כלפי כל הפרת משמעת ובכלל זה התרסה מכוונת כלפי החלטות וסמלי שלטון כפי שבאה לידי ביטוי בפעולה זו. כתמיד נגיב בנחישות ובמקצועיות אל מול שביתת הרעב גם בתקופה מורכבת זו של התמודדות עם נגיף קורונה", נמסר מדוברות השב"ס.

כזכור, שובת הרעב הראשון הוא מאהר אל-אחרס, פעיל הג'יהאד האסלאמי בגדה, בן 49, השובת רעב זה 78 ימים לאחר שהוצא כנגדו צו מעצר מינהלי. בצו נאמר כי לפי מידע מודיעיני חסוי, אל-אחרס הוא "פעיל ג'יהאד איסלאמי בולט, המעורב בפעילות ארגונית המסכנת את ביטחון האזור וכן מסית ומתבטא בקיצוניות".
 
אל-אחרס, שהכחיש את המיוחס לו, פתח בשביתת רעב הכוללת שתיית מים בלבד והוא מאושפז כעת לאחר שמצבו התדרדר. יצוין, כי המדינה הסכימה לשחרורו כדי שיפסיק את שביתת הרעב אך הוא סירב עד שיבוטל הצו כנגדו.