אאא

בעקבות המשך הירידה בתחלואת הקורונה, ממליץ כעת (שלישי) הפרויקטור פרופ' רוני גמזו לשרי הממשלה להוציא את כל האזורים האדומים בישראל מהסגר, למעט שכונת רמת שלמה בירושלים.

ההכרעה בנושא משמעותי זה עשויה ליפול כבר בזמן הקרוב, במשאל טלפוני שנערך בין השרים, עוד קודם כינוס 'ועדת השרים לאזורים מוגבלים' שיתקיים אחר הצהריים.

אמש כבר יצא הישוב רכסים מהסגר ופורסם על כוונה דומה באשר למודיעין עילית וביתר עילית, והיום גם בני ברק ואלעד נכנסו לרשימת הערים היוצאות, לאחר שירדו מתחת לרף הנדרש לסגר - ציון 8 לפי דירוג 'תכנית הרמזור'.

בבני ברק, לדוגמה, התווספו בשבוע האחרון 657 חולי קורונה חדשים, לעומת 4,180 לפני כשבועיים - ירידה של 85 אחוזים בתחלואה בעיר, וכך היא הפכה מאדומה לכתומה.

יצוין, כי מאז שעות הבוקר פעל חבר קבינט הקורונה, השר אריה דרעי, מול רה"מ ומשרד הבריאות כדי שהערים החרדיות, שהפכו לכתומות, ייצאו מהסגר כבר היום.

לפני כשעתיים אף שיגר משרד הבריאות העתק מבקשתו של דרעי למזכירות הממשלה, והדבר ממתין לחזרתו של נתניהו מנתב"ג, שם הוא שוהה בקבלת הפנים למשלחת מאבו דאבי.

 ישיבת הקבינט. ארכיון (צילום: לע"מ)

מטעמו של פרופ' גמזו נמסר, כי "על פי הקריטריונים שהובילו לסגר וכתר באותם ערים, ניתן לאפשר הקלות נדרשות, למרות שיש חשש מתחלואה חבויה, על פי שיעור בדיקות חיוביות וכמות הבדיקות".

"דווקא בשל כך, יש חשיבות עליונה להמשיך להקפיד על ההנחיות וההגבלות, ובעיקר למנוע פתיחת מערכת החינוך ללא אישור - ולהמשיך להיבדק", הוסיפו במטה 'מגן ישראל' שבמשרד הבריאות. 

המלצותיו של גמזו צפויות להתקבל על ידי שר הממשלה החברים בקבינט הקורונה, שכאמור יתכנס היום בשעה 18:00.