אאא

דובר צה"ל מוסר כי היום (שלישי) אותרה ונחשפה מנהרת טרור, אשר חדרה לשטח מדינת ישראל מדרום רצועת עזה, במרחב חאן יונס.

התוואי אותר במסגרת המאמץ הקבוע והמתמשך לאיתור מנהרות טרור ונטרולן, והודות ליכולות הטכנולוגיות והאיסופיות של המכשול בגבול רצועת עזה. המנהרה לא חצתה את המכשול התת-קרקעי ולא היוותה איום ליישובים במרחב.

בעקבות אינדיקציה שעלתה במכשול, שנבנה בגבול רצועת עזה לאורך השנים האחרונות ובנייתו מושלמת בימים אלו, כוחות הנדסיים של צה"ל פעלו היום במרחב הגדר ואיתרו את מנהרת הטרור.

מדובר במנהרה החוצה בעשרות מטרים לשטח ישראל אך לא חוצה את המכשול. דובר צה"ל הדגיש בתדרוך כי בשום שלב המנהרה הזו לא מהווה סיכון ליישובים הסמוכים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד עדכן דובר צה"ל כי עדיין בודקים את השיוך הארגוני של המנהרה. "אנחנו עדיין לא יודעים לומר מי אחראי על חפירתה", מבין ארגוני הטרור העזתיים.

בכל זאת, הוסיפו בצה"ל כי "ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל. צה"ל נחוש להגן על ריבונות ישראל וביטחון אזרחיה וימשיך לפעול נגד הטרור מעל ומתחת לקרקע בכל גזרה בה יידרש לכך".

בתדרך לעיתונאים צבאיים הוסיף דובר צה"ל כי "הכסף הרב שמושקע במנהרות כאלו בא על חשבון תושבי עזה", וכי "מציאת המנהרה מבטאת קפיצת מדרגה ביכולות שלנו".