אאא

עם יציאת הערים החרדיות מהסגר, הנחה סגן שר התחבורה אורי מקלב את ראש הרשות לפיתוח כלכלי חברתי, רועי אסף, ליזום תוכנית מקיפה לשיקום הנזקים בערים בעקבות הסגר.

בתוכנית, שיקום כלכלי לתושבים בכדי לא לדחוק אותם אל מעגל העוני, כמו כן מוצע לפעול בשיתוף הרשויות המקומיות מול בעלי העסקים והמעסיקים בערים החרדיות ובערים אחרות המעסיקים תושבים מהערים שהיו בסגר.

סגן השר אורי מקלב אמר כי יש לפעול באופן מעשי במטרה שלא לדחוק אלפי משפחות אל קו העוני: "בערים אלו מתגורר ציבור אשר בחר לחיות בצמצום, אך המצב הביא לכך כי תושבים לא קיבלו שירותים בסיסיים ויכלו לצאת למקומות התעסוקה ונשים חרדיות לא יכלו לצאת מתחומי הסגר למקומות העבודה. חנויות לא נפתחו - הענפים הפרטים קרסו כלכלית ואזרחים רבים נמצאים בימים אלו תחת איום של פיטורין ממקומות העבודה. על שירות התעסוקה לשים את הדגש לכך כבר בזמן זה טרם הפיכתם למפוטרים, - ניתן למנוע קריסה כלכלית מבעוד מועד".

כמו כן דורש מקלב מחברי ועדת השרים להתמודדות עם נגיף הקרונה להסיק את המסקנות המתבקשות כבר כעת, ולהערך להתפרצות נוספות ומניעתה באופן מוקדם על ידי קטיעת שרשרות ההדבקה באמצעות בדיקות ופינוי החולים באופן מהיר תוך שעות על ידי הרשויות המקומיות.

"יש לתת מתן סמכויות מעשיות לרשויות המקומיות", אמר מקלב, "הן בהפניה לבדיקות והן בפינוי למלוניות והוצאת החולים מהערים, לצערנו הוכח בחודשים האחרונים כי הבעיה בערים החרדיות היא הזמן הרב אשר לוקחת הבדיקה, התוצאה והפינוי. הרשויות המקומיות מכירות היטב את הנעשה בעירם ויש לתת להם את הסמכות לבדיקות ולפנות את החולים וכך לקטוע את שרשרת ההדבקה".

רועי אסף כיהן עד לאחרונה כראש האגף לפיתוח חברתי-כלכלי ומנהל תכנית 922 בהיקף של מעל לעשרה מיליארד שקלים ברשות לפיתוח כלכלי של החברה הערבית במשרד לשוויון חברתי.

אסף הוא מומחה בתכנון מדיניות, גיבוש וניהול החלטות ממשלה, וניהול פרויקטים ממשלתיים רחבי היקף לפיתוח כלכלי. הוא בעל תואר ראשון ושני מחקרי מהאוניברסיטה העברית במדע המדינה ויחסים בין לאומיים וכן תואר ראשון נוסף בכלכלה מהאוני' הפתוחה.

מינוי ראש הרשות החרדית מגיע שבועות ספורים לאחר החלטת הממשלה 182 על הקמת הרשות לפיתוח כלכלי-חברתי במגזר החרדי, שתפעל לצמצום הפערים ולקידום צרכיו של הציבור החרדי וכן לשפר את עבודת משרדי הממשלה והרשויות השונות לטובת ציבור זה.