אאא

בחתונה שנערכה לפני כחודשיים, משתתפי החתונה שהיו ללא מסכות וככל הנראה לא שימרו על הריחוק הנדרש, נדבקו מזוג שהשתתף בחתונה והיה עם קורונה, לאחר החתונה נפטרו שלושה בני אדם.

על פי הדיווח ב'חדשות 13', מדובר בחתונה בה השתתפו כ-100 מוזמנים, והחתונה התקיימה בניגוד גמור לכל ההנחיות של משרד הבריאות.

רוב המשתתפים בחתונה, לא עטו מסכות כנדרש, ובחתונה אף נערכו ריקודים המוניים - בניגוד גמור להנחיות שהיו באותה העת של החתונה.

כעת, על פי הפרסום ב'חדשות 13', נודע כי בחתונה השתתף זוג שהיה נשא של נגיף הקורונה - אך הוא לא ידע מכך. יום אחרי החתונה התגלו 43 בני אדם שנדבקו בנגיף.

 חתונה בזמן קורונה (צילום: ישראל גרוס)

 כיום כבר יודעים, כי שלושה מהמשתתפים בחתונה (שככל הנראה לא הייתה חתונה חרדית), איבדו את חייהם - לאחר שתקופה ארוכה מצבם הוגדר קשה, עד שנפטרו כתוצאה מההידבקות.

בין הנפטרים שהשתתפו בחתונה, היה סגן ראש השב"כ לשעבר יצחק אילן, שנפטר לפני כחודש והוא בן 64 במותו.

על פי נתוני משרד הבריאות מהערב (שני) ביממה האחרונה אותרו בישראל 526 חולי קורונה חדשים. רק 1.9% מכלל הבדיקות יצאו חיוביות. במהלך היממה האחרונה בוצעו 22,096 בדיקות. 

העדכון של משרד הבריאות, הערב
העדכון של משרד הבריאות, הערב

586 חולי קורונה מאושפזים בבתי החולים, 332 מאושפזים במצב קשה, מתוכם 144 מחוברים למכונות הנשמה. 93 חולים מאושפזים במצב בינוני.

עד כה, 2,676 חולי קורונה נפטרו מאז פרוץ המגיפה, 309,163 חולי קורונה החלימו מהנגיף. 151 חולי קורונה נשלחו לבידוד במלוניות קורונה, 7,208 נמצאים בבידוד ביתי.

מוקדם יותר היום אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "הצלחנו להוריד את התחלואה מאחת הרמות הגבוהות בעולם, אם לא הגבוהה בעולם, לאחת הרמות הנמוכות במערב, אם לא הנמוכה שבהן ואנחנו רוצים להתמיד בזה.

"התחלואה מתחילה לעלות, לכן אנחנו נחליט מחר או מחרתיים לגבי השלב השלישי, ואם לא יהיה שיפור במדדים, אנחנו לא ניכנס לשלב השלישי. אם התחלואה עולה, היא עולה כמו מטוס או טיל שממריא לשמיים, ואז זה הורס את הכלכלה וזה גובה מחיר עצום בחיים ובבריאות של האזרחים".