אאא

כוחות צה"ל הפילו לפני זמן קצר (שלישי) רחפן של ארגון הטרור חיזבאללה, שחדר משטח לבנון לשטח ישראל, כך עדכן דובר צה"ל.

דובר צה"ל הוסיף ועדכן כי הרחפן היה במעקב הכוחות לאורך האירוע כך שלא נשקפה סכנה לכוחות צה"ל וליישובים הסמוכים.

"פיקוד הצפון ממשיך לשמור על מוכנות גבוהה ולא יאפשר כל הפרה של ריבונות מדינת ישראל", נמסר מדובר צה"ל.

 'יערות הגליל': צה"ל מתאמן נגד חיזבאללה (צילום: דובר צה"ל)

מוקדם יותר היום, צייץ הכתב הצבאי של 'ידיעות אחרונות', יוסי יהושוע, כי "חיזבאללה מחפש מטרה אווירית של ישראל". חיל האוויר הישראלי, מנגד, "מגהץ את דרום לבנון", צייץ יהושוע.

תושבי חלק מישובי הגליל, סיפרו על גיחות הולכות וגוברות של מטוסי חיל האוויר מעל לראשיהם, לתוך שטח לבנון.

עלי שעיב, איש רשת 'אל מנאר' המזוהה עם חיזבאללה בדרום לבנון, כתב כי "הטרור וההתקפות לא ימשיכו", כשהוא חותם בהאשטאג "מלחמה באוויר" לצד תמונה של פגיעה במטוס.

הרמז של חיזבאללה לפגיעה אווירית (צילום: @ali_choeib1970 בטוויטר)
הרמז של חיזבאללה לפגיעה אווירית (צילום: @ali_choeib1970 בטוויטר)
הגדלה

כזכור, לפני כחודשיים וחצי התבצע ירי מלבנון לעבר חיילי צה"ל. אלו לא נפגעו, ובתגובה תקפו מסוקי קרב וכלי טיס של צה"ל יעדי טרור של ארגון חיזבאללה.היה זה הניסיון השני של חיזבאללה לנקום את מותו של פעיל ארגון הטרור במהלך תקיפה בסוריה שיוחסה לצה"ל. גם הוא, כזכור, כשל.

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה אמר לאחר מכן בקולו: "אני רוצה להיות ברור: אם היינו רוצים להגיב רק כדי להעלות את המורל, היינו עושים זאת כבר ביום הראשון. היינו יכולים לשגר טילים על מוצבים ולהפיץ את התמונות בתקשורת בלי שאף חייל נהרג ונפצע, ובזה נגמר העניין".

"אבל לא זאת המטרה שלנו; לא להישג הסברתי ומורלי אנחנו שואפים", איים נסראללה באופן ברור. "אנו רוצים לייצר משוואה - כאשר אתם הורגים לוחם שלנו, אנו נהרוג אחד מהחיילים שלכם".