אאא

יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט מתבשם מהסקרים המעניקים לו כ-20 מנדטים ותוקף היום (שלישי), שוב את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שלטענתו, מרסק את כלכלת ישראל.

עיקר זעמו של בנט - המחשיב עצמו ל'מר קורונה', על ראש הממשלה נתניהו, הוא על תפיסתו הכלכלית, ועל 'שיטת האקורדיון', שנתניהו מספר עליה בגאווה מפעם לפעם.

בנט פתח ואמר: "רה"מ נתניהו עמד פה קודם ותאר בגאווה גדולה את שיטת האקורדיון לניהול המגפה. ואמר: 'אנחנו פותחים קצת, נותנים לעסקים לעלות ואז גם התחלואה עולה, סוגרים - התחלואה יורדת'".

"זו השיטה המדהימה" עקץ בנט ואמר: "של רה"מ נתניהו. 'אקורדיון', הוא לא מבין שבתווך יש עסקים שהוא מוחץ אותם שוב ושוב. רק מי שלא ניהל עסק מימיו יכול להמציא שיטה מטופשת, אכזרית ולא חכמה כמו 'האקורדיון'".

"איך מסעדה אמורה להתנהל?", שאל בנט רטורית, "לקנות או לא לקנות בשר? כי אולי עוד מעט יסגרו שוב ואי אפשר לשמור בשר לאורך זמן. איך מלון אמור להתנהל? אתם יודעים כמה זמן לוקח לפתוח מלון מחדש?".

"רק מי שלא ניהל מאזן רווח / הפסד מימיו יכול לדבר בגאווה על 'האקורדיון'. ספרו על "האקורדיון" לקרן שמש, ספורטאית נכה בעלת מכון פילאטיס. זה החמצן שלהם. זה התפילה שלהם. היא מתחננת: 'דברו איתנו.'"

בנט סיפר בנאומו: "הם באו אליי השבוע ואמרו: 'אנחנו מתחננים לאמן בחוץ'. לא, הממשלה אומרת להם שמותר להתאמן בחוץ בעשרה אנשים אבל אסור לקבל שקל על זה".

"מה זו המדיניות הזו? מה זו אטימות הלב הזאת? אנחנו 10 חודשים בתוך הקורונה. לא היה לכם זמן לשמוע אותם ולדבר איתם? אסור לבנאדם להתפרנס? אלו גזירות שהציבור לא יכול לעמוד בהם".

"אז אדוני ראש הממשלה", אמר בנט לסיום דבריו, "לא אקורדיון - ניהול! תפסיקו אתה וגנץ עם משיכות החבל. תעבירו כבר תקציב, למה משלמים לכם? בשביל פוליטיקה? בשביל טפיחות עצמאיות על השכם? האקורדיון הזה משמיד את ישראל. תתעוררו".