אאא

סוכנות הידיעות AP מדווחת היום (ראשון), מפי גורם בקהילת המודיעין בארה"ב, כי מרים אל-מסרי, בתו של בכיר אל-קאעידה שנהרגה עמו בפעולת החיסול הדרמטית שביצעה ישראל באיראן, היתה אף היא יעד להתנקשות זו.

כזכור, ה'ניו יורק טיימס' פרסם אמש לראשונה, כי אבו מוחמד עבדאללה, שכינויו אל-מסרי, נורה למוות לפני שלושה חודשים בידי שני רוכבי אופנוע שעשו זאת מנשק עם משתיק קול, בלב טהרן בירת איראן.

המבצע הנועז יוחס לסוכני המוסד הישראלי, שביצעו אותו לבקשת ארה"ב, ב-7 לאוגוסט - יום השנה למתקפות הטרור הגדולות על השגרירויות האמריקניות בקניה ובטנזניה ב-1998, אותן תכנן אל-מסרי.

 בן לאדן. חמיה לשעבר של מרים אל מסרי (ארכיון)

לצד גופתו, שאותרה במכונית לבנה ברחוב בשכונת פסדרן בצפון טהרן, נמצאה גם גופת בתו מרים, בת ה-27, אלמנתו של חמזה בן-לאדן (בנו של אוסאמה), עם סימנים לירי מטווח אפס של ארבעה קליעים.

כעת כאמור מדווח, כי היא לא נהרגה בטעות אלא היתה יעד רשמי לחיסול, מאחר ואף היא תכננה פעילות טרור ואף יועדה לתפקיד מנהיגותי כלשהו באל-קאעידה.

המחבל אל מסרי. האב, שחוסל עם בתו (צילום: מחלקת הביטחון, ארה''ב)
המחבל אל מסרי. האב, שחוסל עם בתו (צילום: מחלקת הביטחון, ארה"ב)
הגדלה

עוד נחשף, מפי שני גורמים - אחד מהם איש סוכנות הביון המרכזית (CIA) האמריקנית - כי היחידה במוסד הישראלי שביצעה את ההתנקשות הכפולה היא 'כידון', שאנשיה קיבלו מידע מודיעיני מוקדם מארה"ב: זהותו הבדויה של המחבל, מרצה לבנוני להיסטוריה בשם חביד דאוד, ומקום הימצאו.