אאא

פיצוץ בלון גז במפעל מתכות ברחוב העוגן באשדוד הביא למותם של שני פועלים ולפציעתו של פועל נוסף. ככל הנראה מדובר בתאונת עבודה.

מהמשטרה נמסר, כי "במשטרת ישראל התקבל דיווח אודות פיצוץ במפעל מתכות באזה"ת ברח' העוגן באשדוד. עפ"י גורמי רפואה במקום מספר פצועים. כוח משטרה הגיע למקום ופתח בפעולות חקירה ראשוניות".

מקסים קולגה חובש איחוד הצלה מסר: "כשהגעתי למקום נתקלתי בשלושה נפגעים שוכבים, בסיוע חובשים נוספים של איחוד הצלה הענקנו טיפול רפואי ראשוני לנפגע במצב קשה, לצערי שני נפגעים נוספים לא נותר אלא לקבוע את מותם עקב אופי הפציעות מהן סבלו".

חובש הצלה אליעזר שטייסל סיפר: "הגענו למפעל בעקבות דיווח על פיצוץ במקום, מצאנו במקום מספר נפגעים במצב פציעה שונים, בהם שני פועלים עם חבלה רב מערכתית, אשר לאחר בדיקות רפואיות נאלצו הפראמדיקים של מד"א לקבוע את מותם. בנוסף הענקנו טיפול רפואי ראשוני לפצוע כבן 40 במצב בינוני עם חבלה בגפיים, והוא פונה במהירות להמשך קבלת טיפול רפואי בבית חולים אסותא בעיר".

פראמדיקי מד"א, מתן כהן ומיכאל ארליכמן סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו הרס, גבר כבן 35 חולץ ע"י אנשים במקום כשהוא בהכרה מלאה וסובל מפציעה קשה ברגל. הם הכניסו אותו לרכב פרטי ויצאו איתו לחבירה איתנו. העלנו אותו לאמבולנס ופינינו אותו בדחיפות לבית חולים תוך טיפול מציל חיים כשמצבו בינוני ובהמשך הוא הורדם. במקום האירוע אותרו 2 גברים כבני 40 מחוסרי הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פציעה רב מערכתית קשה ולאחר בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותם במקום. הסריקות לאיתור עובדים נוספים שהיו במפעל נמשכות. אנחנו כאן עם כוחות גדולים וערוכים להעניק טיפול רפואי אם ימצאו נפגעים נוספים".

מביה"ח הציבורי אסותא אשדוד נמסר: "לפני מס' דקות קלט בית החולים פצוע בינוני עם פציעת גפיים משמעותית. עם קבלתו טופל ע" צוות הטראומה. לאור פציעתו, היה צורך להרדימו ולהנשימו. מחדר הטראומה הועבר לח"נ להמשך טיפול. מצבו יציב".

 (דוברות המשטרה)
 (דוברות המשטרה)
 (דוברות המשטרה)
 (דוברות המשטרה)