במיוחד לבין הזמנים

הגשר התלוי הארוך בישראל נפתח בירושלים | צפו בתיעוד

הגשר התלוי הארוך בישראל נפתח בירושלים לכבוד בין הזמנים | הגשר, מחבר בין גיא בן הינום להר ציון ונמתח לאורך של 202 מטרים | צפו בתיעוד (תיירות)

מישאל לוי | כיכר השבת |
הגשר התלוי הארוך בישראל (צילום: אסף פרי, עיר דוד)

הגשר התלוי הארוך בישראל נפתח בירושלים והופך לאטרקציה תיירותית חדשה לבין הזמנים.

הגשר, מחבר בין גיא בן הינום להר ציון ונמתח לאורך של 202 מטרים. הגשר פתוח כל יום בין השעות 06:00 בבוקר עד 22:00 בלילה, בחינם - ומיועד להולכי רגל בלבד (ילדים עד גיל 14 נדרשים בליווי מבוגר).

לעומת הגשר התלוי הירושלמי, שנמתח לאורך 202 מטרים, הגשר התלוי בנחל הבשר נמתח לאורך 80 מטרים ואילו הגשר התלוי בנשר נמתח לאורך 70 מטרים.

(צילום: ארנון בוסאני)
(צילום: ארנון בוסאני)
הגשר התלוי בירושלים, הארוך ביותר בישראל (צילום: אליהו ינאי, עיר דוד)

הגשר נחנך אתמול במעמד שר ירושלים ומסורת, מאיר פרוש, מנכ"ל משרד התיירות, דני שחר, ראש העיר ירושלים, משה ליאון ומנכ"ל עיר דוד, דוידלה בארי.

הפרויקט הוקם במימון משרד ירושלים ומסורת ישראל, משרד התיירות ועיריית ירושלים ובוצע ע"י הרשות לפיתוח ירושלים וחברת מוריה.

הגשר נמצא בסמוך לחווה החקלאית בגיא בן הינום שמקיימת פעילויות חקלאיות קדומות כמו מסיק זיתים והכנת יין, ובסמוך לגן לאומי עיר דוד, מתחם התחנה ובריכת הסולטן.

(צילום: ארנון בוסאני)
הגשר התלוי בירושלים, הארוך ביותר בישראל (צילום: אליהו ינאי, עיר דוד)
הגשר התלוי בירושלים, הארוך ביותר בישראל (צילום: אליהו ינאי, עיר דוד)
החווה החקלאית בגיא בן הינום שלמרגלות הגשר (צילום: קובי הראתי, עיר דוד)

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, אמר כי "הגשר התלוי החדש מספק חוויה תיירותיות ייחודית, ואפשר לקבל ממנה תצפית על חלקיה השונים של העיר. זהו עוד פרויקט, מיני רבים, שאנחנו מובילים עם שותפים, לעודד הגעת תיירים מכל העולם לירושלים".

שר התיירות, חיים כץ אמר כי "לרווחת אזרחי ישראל והמבקרים מחו"ל, הקמנו את הגשר עם הנוף המרהיב במטרה לשדרג את חווית התייר באזור. החופש הגדול הוא הזדמנות מצוינת למשפחות הישראליות להגיע ולחוות את הייחודיות של המקום. נמשיך להשקיע בקידום ירושלים כיעד תיירותי מוביל. תבלו".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון אמר כי "הגשר התלוי הוא תוספת לתיירות בעיר. ירושלים כעיר המובילה בישראל משדרגת את אתרי התיירות שלה באופן קבוע ומשקיעה מיליונים בפיתוח תיירות הפנים והחוץ בעיר. אני מזמין את כולם להגיע ולבקר בירושלים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר