אאא

קבינט הקורונה אישר הלילה (שלישי) כי כלל מוסדות החינוך בערים ירוקות וצהובות ייפתחו בהדרגה. משמעות ההחלטה: מוסדות החינוך החרדיים ייפתחו באישור, לאחר שכלל הערים החרדיות מוגדרות 'ירוקות' ברמזור משרד הבריאות.

ישיבת הקבינט נמשכה שעות ארוכות והסתיימה קרוב לשעה 02:00 בלילה, אז הוחלט לפתוח את כל מוסדות החינוך בערים ירוקות וצהובות. 

על פי החלטת הקבינט, כיתות ה'-ו' יחזרו ללימודים כבר הבוקר. תלמידי י'-י"ב יחזרו ללימודים חלקיים ביום ראשון. תלמידי ז'-ט' יחזרו ללימודים חלקיים שבוע לאחר מכן, ביום ראשון ה-6/12. כמו כן הוחלט להרחיב את בדיקות הקורונה לצוותי ההוראה.

שר החינוך, יואב גלנט, אמר הבוקר: "תלמידות ותלמידים יקרים - בשעה טובה כולכם חוזרים לבית הספר - ללימודים, למורים ולחברים. בתום דיון ממושך, שרי הקבינט אימצו את התכנית שגיבש משרד החינוך יחד עם צוות המומחים לפתיחת כל בתי הספר החל מיום ראשון הקרוב. ב-29.11 יחזרו לבתי הספר תלמידי התיכונים ושבוע לאחר מכן, ב-6.12, יצטרפו אליהם תלמידי חטיבות הביניים.

"המנהלים והמורים ערוכים לפתיחת מוסדות החינוך השונים ויחד עם גורמי הבריאות נגדיל את היקף הבדיקות לתלמידים ולצוותי ההוראה, כדי לשמור על בריאותם. תודה לראש הממשלה ולשרי הקבינט על התמיכה. לכם, התלמידים היקרים לנו מכל, נותר רק להכין את הילקוט".