אאא

'פארס', סוכנות הידיעות המזוהה עם משמרות המהפכה האיראניים, מפרסמת פרטים חדשים על מבצע ההתנקשות במוחסן פחריזאדה, אבי תכנית הגרעין של המשטר השיעי - חיסול שיוחס לישראל וגרר הבטחות לנקמה.

ההתנקשות בוצעה, כך נמסר, על ידי נשק אוטומטי שהופעל מרחוק ולא באמצעות חוליית מתנקשים כפי שדווח עד כה גם בכלי התקשורת באיראן האבלה.

פחריזאדה (צילום איראני)
פחריזאדה (צילום איראני)
הגדלה

על פי הידיעה העדכנית, פחריזאדה ואשתו היו בדרכם לחופשת סוף שבוע בביתם בפרבר הסמוך לטהראן, ועשו את דרכם למקום בשיירה שכללה שלושה כלי רכב של מאבטחים. 

ברגע מסוים, מעט לאחר שכלי הרכב שהוביל את השיירה עזב אותה כדי לבצע בידוק מקדים בביתו של פחריזאדה, נפתחה אש תופת לעבר רכבו - שנאלץ לעצור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

פחריזאדה, שיצא מהרכב מאחר והיה סבור כי יש בעיה במנוע או שאירעה התנגשות עם עצם כלשהו בעצם כלשהו, ספג מיד אש מרכב 'ניסאן' שהיה במרחק 150 מטרים ממנו.

 הקריאות לנקמה בישראל (צילום איראני)

האש, כך העלתה החקירה, נורתה ממכונת ירייה שהיתה מורכבת על רכב הניסאן והופעלה בשלט רחוק. שניות לאחר שפחריזאדה נפצע מירי של 3 כדורים, כולל בעמוד השדרה, רכב הניסאן עם מכונת היריה השמיד את עצמו בפיצוץ עז.

פעולת ההתנקשות נמשכה כשלוש דקות בלבד, לפי סכנות 'פארס', הירי והפיצוץ כולם בוצעו בשלט רחוק ולא היו מעורבים בפעולה מתנקשים כלשהם.