אאא

בשורה משמחת לאלפי בתי אב בחברה החרדית: הממשלה אישרה את הצעת ראש הממשלה בנימין נתניהו להקמת מוקד לפניות ציבור ותשתית יעודית להסברה עבור הציבור החרדי.

על המוקד הארצי שיוקם תוטל האחריות לתת מענה לפניות ציבור מהמגזר החרדי תוך הנגשת השירותים הממשלתיים הרלוונטיים, ככל הנראה לטובת מחזיקי מכשירי הטלפון הכשרים והמוגנים.

בדברי ההסבר להחלטה נכתב כי "החברה החרדית מתאפיינת בכך שיש פערים בנגישות למידע האינטרנטי והתקשורתי, בשל אורח החיים של בני הציבור החרדי".

על פי הנתונים שנמסרו מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה במשקי בית חרדיים יש 19% פחות מחשבים מאשר בחברה הכללית (57.8% בחברה החרדית, לעומת 76.9% בכלל האוכלוסייה); 43% בשיעור המשפחות עם מנוי לאינטרנט בהשוואה למספר המשפחות באוכלוסייה, ובשיעור בעלי הטלוויזיות הפער מזנק כבר ל-80% בין משפחות כלליות למשפחות חרדיות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתיאום עם ועדת ההיגוי בנושא, בראשות סגן השר אורי מקלב שמקדם את הנושא עם שר הפנים אריה דרעי, המוקד יתמחה בהעברת המידע בצורה מותאמת לאוכלוסייה החרדית, הן מבחינת התכנים והן מבחינת הטכנולוגיה הנדרשת.

המוקד החדש שתפעיל "הרשות לפיתוח כלכלי חברתי-חרדי" ויפעל תחת משרד ראש הממשלה יתמחה במתן מענה לפניות ציבור מהמגזר החרדי בעניינים הנוגעים לשירותים ממשלתיים, והעברת המידע בצורה מותאמת לאוכלוסייה זו.

כמו כן המוקד יפעל לניתוח הנתונים ופתרון כולל של בעיות מערכתיות לאחר בחינת הפניות באופן מקצועי. המוקד יצור תשתית מידע מסודרת לתועלת מקבלי ההחלטות, על מנת לשפר כלים ממשלתיים שונים.