אאא

משרד הבריאות מעדכן הערב (רביעי) כי היום לבד, חוסנו 65,000 איש בישראל נגד נגיף הקורונה. בשלב זה, מחסנים בישראל רק אנשי צוות רפואי ואוכלוסייה בסיכון.

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין מסר: "אני רוצה לבשר לכם שרק היום חוסנו 65,000 (!) איש. בסך הכל אנחנו עומדים כבר על 140,000 מחוסנים. הקצב טוב ונגביר אותו עוד יותר!".

עוד לפני העדכון היומי, נודע כי ישראל במקום הראשון במספר המתחסנים לפי מספר הנפשות, יותר מכל שאר מדינות העולם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום בישיבת הממשלה: "עכשיו השאלה היא: אם יש כל כך הרבה חיסונים, למה צריך לנקוט בצעדים מגבילים? הרי זה קשה, אנחנו מבינים שההגבלות הן קשות לאזרחי ישראל. התשובה היא כי המהירות פה היא קריטית, המחלה מכפילה את עצמה כל כמה ימים וקצב חיסונים, מהיר ככל שיהיה, לא מכפיל את עצמו. הוא לא יכול להדביק את הקצב המטורף של התפרצות המחלה".

"אם לא נבלום אותה עכשיו, אנחנו נראה עלייה עוד יותר גדולה של התחלואה. מספר האחיות, הרופאים, הפרמדיקים והחובשים שמזריקים את החיסונים לא מכפיל את עצמו כל כמה ימים ולכן צריך לבלום את המגפה. לא היום - אלא אתמול".

נתניהו הוסיף, "כפי שהבינו כל ממשלות המדינות בעולם, אין שום פתרון אחר. אבל אצלנו, האפשרות שלנו לבלום את המחלה ולצאת ממנה היא כנראה הטובה בעולם. אם ננקוט בצעדים הנכונים ובמהירות הנכונה, כמו שעשינו בגל הראשון והשני כשהקדמנו את העולם, ובמקביל נמשיך לחסן בקצב המהיר ביותר בעולם - אנחנו נצא מהמגפה ראשונים בין האומות. על זה אפשר להוסיף, בעזרת השם ובעזרתכם".